Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sara James zaśpiewała podczas Preludium Bożonarodzeniowego wspólnie z mamą Arletą

Za nami najważniejsze wydarzenie tegorocznego Aktywnego Kalendarza Adwentowego, czyli Preludium Bożonarodzeniowe. Na scenie Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą zaprezentowało się ponad 230 artystów, nie tylko z Polski i Niemiec, ale również Ukrainy. Ich występy śledziliśmy z naszym obiektywem.

Preludium to już przedświąteczna tradycja Słubic. Artyści z obu miast – Słubic i Frankfurtu nad Odrą – spotykają się wspólnie na scenie, aby zaprezentować kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, charakterystyczne dla Polski i Niemiec.

W tym roku organizatorem wydarzenia byli wspólnie Słubicki Miejski Ośrodek Kultury i spółka Messe und Veranstaltungs z Frankfurtu przy wsparciu Euroregionu Pro Europa Viadrina. Dzięki lokalizacji w Forum Kleista, tańce, śpiew i muzykę obserwowało aż kilkuset widzów – mieszkańców z obu stron Odry.

Ale nie tylko część artystyczna była ważna – w trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka na rzecz braci Kacpra i Kajetana Sławińskich z Ośna Lubuskiego, którzy cierpią na śmiertelną chorobę - dystrofię mięśniową Duchenne’a. O tym jak im pomóc pisaliśmy TUTAJ.

Gościem specjalnym preludium była gwiazda pop Sara James, zwyciężczyni The Voice Kids 2021 i reprezentantka Polski na konkursie dziecięcej Eurowizji. Zaśpiewała kilka swoich przebojów oraz jedną z kolęd w duecie z mamą Arletą. W przerwie preludium odbyły się licytacje płyt „Mała Syrenka” z autografami artystki, które również zasiliły wspomnianą zbiórkę. Łącznie udało się zebrać 3508,18 zł i 244,65 euro.

Na koniec występów głos zabrali dyrektor SMOK-a Przemysław Karg oraz włodarze Frankfurtu nad Odrą i Słubic – Rene Wilke i Mariusz Olejniczak, którzy dziękowali wykonawcom i organizatorom oraz złożyli wszystkim świąteczne życzenia.  

Jak było podczas Preludium Bożonarodzeniowego? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.