Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

15 i 16 grudnia plac Bohaterów zamienił się w świąteczne miasteczko. Coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy ugościł licznych mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą, którzy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. Zobaczcie, jak było.

Dużą popularnością cieszyły się karuzele i kolejka dla dzieci – na przejażdżkę ciuchcią i latającymi zwierzątkami trzeba było chwilę poczekać. Kolejki, choć mniejsze, ustawiały także do sań mikołaja, przy których można było sobie zrobić zdjęcie.

Pierwszego dnia tłumy widzów zgromadziły występy artystyczne z efektownym pokazem ogni, a także Konwój Świętego Mikołaja z zabytkowymi pojazdami (ZOBACZ).

Dzień później sporo kolejka chętnych ustawiła się po pierogi i gorący barszcz – tego dnia, podczas wigilii miejskiej, można było zjeść za darmo świąteczne potrawy serwowane przez słubickich radnych i burmistrza Mariusza Olejniczaka.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym, za którego przygotowanie odpowiadał Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, atrakcji nie brakowało. Codziennie odbywały się występy lokalnych artystów, animacje dla dzieci i tańce, a na odwiedzających czekały stoiska z jedzeniem, ozdobami świątecznymi, zabawkami i rękodziełem.

Tradycyjnie już harcerze z hufca ZHP w Słubicach przekazali burmistrzowi i przewodniczącemu rady Betlejemskie Światło Pokoju, będące symbolem pojednania między narodami (ZOBACZ).

Na jarmark zajrzeliśmy również z naszym obiektywem. Poniżej galeria zdjęć przygotowana przez naszego reportera.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.