Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice odbyło się przedstawienie „Dziadek do Orzechów”

W słubickiej bibliotece można było poznać baśniową historię „Dziadka do Orzechów”. Przygodę Klary i jej braciszka ze świata, w którym ożywają zabawki, zaprezentowały Weronika Kozanecka i Monika Pończocha-Górna z zespołu Duo Fortis.

Spektakl literacko-muzyczny „Dziadek do Orzechów” został przedstawiony za pośrednictwem opowiadania Pauliny Płatkowskiej. To adaptacja tekstu poety E.T.A. Hoffmanna, który stał się inspiracją dla Piotra Czajkowskiego do skomponowania baletu znanego na całym świecie.

Dwa spotkania przedstawiające tę historię, które odbyły się 8 grudnia w słubickiej bibliotece, obejrzeli uczniowie i przedszkolaki. O muzyczną oprawę na flet i fortepian zadbały Weronika Kozanecka i Monika Pończocha-Górna z zespołu Duo Fortis.

Spotkania po raz kolejny potwierdziły, że muzyka na żywo wspomaga odbiór słowa czytanego. Połączenie muzyki i literatury może się doskonale uzupełniać i wpływać na nasze emocje. Mamy nadzieję, że ta piękna, świąteczna historia na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Dziękujemy naszym artystkom oraz wszystkim słuchaczom za magiczne spotkania – podsumowały występy panie bibliotekarki.

Przedstawiamy zdjęcia z przedstawienia udostępnione przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.