Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
festiwal aniolow

W Górzycy grudzień to czas kiedy organizowany jest Festiwal Aniołów. Nie inaczej było w tym roku, a 16. edycja odbyła się pod hasłem „Anioły nadziei”. Były liczne występy artystyczne, konkursy, wybrano także  „Anioła ponad granicami”.

Organizatorem dwudniowego festiwalu był jak zawsze Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy, a całość odbyła się w dniach 6-7 grudnia w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich.

Tak o festiwalu opowiada dyrektorka GOK-u Małgorzata Gniewczyńska - To piękne wydarzenie artystyczne pełne jest śpiewnej rywalizacji, świątecznego nastroju, konkursów i prezentów. Można tu spotkać prawdziwe anioły, które całym swoim życiem udowadniają, że bycie dla innych pozwala wyhodować sobie całkiem niezłe skrzydła – podkreśla z dumą.

Muzyczna uczta

Tegoroczny Festiwal Aniołów otworzył występ artystyczny dzieci z Pracowni Edukacji Kulturalnej, które zaprezentowały „Taniec Aniołków”. Po nim gości przywitali wójt Gminy Górzyca Robert Stolarski i wspomniana M. Gniewczyńska. A potem zaczęła się prawdziwa muzyczna uczta.

Pierwszy dzień należał do dziecięcych grup wokalnych, drugi natomiast wypełniły występy solistów i grup młodzieżowych. Dzieci rywalizowały w kilku kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-13 lat, 14-15 lat i wokaliści powyżej 15 roku życia.  Jednak festiwal to nie tylko śpiew i muzyka. Odbyło się też uroczyste podsumowanie konkursów (technicznego i plastycznego) o „anielskiej” tematyce, które miały miejsce nieco wcześniej. Kto otrzymał nagrody i wyróżnienia? Wyniki prezentujemy poniżej.

WYNIKI FESTIWALU ANIOŁÓW

Wybrali anioła

Wisienką na festiwalowym torcie był konkurs „Anioły są wśród nas”, organizowany już po raz siódmy. Jego celem jest wyróżnienie osób w szczególny sposób udzielających się w środowisku lokalnym, okazujących swoje dobre serce i wyjątkową postawę społeczną.

W tym roku tytuł „Anioła ponad granicami” powędrował do Moniki Stegeman, nauczycielki pracującej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ośnie Lubuskim. Oprócz niej do konkursu zgłoszono jeszcze trzy osoby: Jakuba Michniewicza, Marysię Radkiewicz i Magdalenę Krysiak. O wyborze zadecydowały głosy internautów.

- Pełna energii, wspaniałych pomysłów, ciepła i życzliwości. Zaangażowana w wiele akcji charytatywnych. Wyrazy serdeczności i uznania dla pani Moniki – tak o zwyciężczyni konkursu mówi M. Gniewczyńska.

Dodatkowe atrakcje

Tegoroczny Festiwal Aniołów był także okazją do obejrzenia show grupy Światłogień, która specjalizuje się w pokazach z wykorzystaniem ognia i iluminacji ledowych.

W trakcie festiwalu można było odwiedzić stoiska z ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach i Pracowni Edukacji Kulturalnej w Górzycy. Na gości czekały także ciepłe napoje i rogaliki.  

Wydarzenie objął swoim patronatem wójt R. Stolarski (który był także jednym ze sponsorów). Jednym z patronów medialnych był portal Słubice24.pl. Sponsorami wydarzenia byli: prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim Urszula Kłucińska oraz prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kostrzynie nad Odrą Krzysztof Kielec

Galeria

Przedstawiamy zdjęcia z festiwalu udostępnione przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.