Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Konwój Świętego Mikołaja przejedzie przez Słubice

Tego w Słubicach jeszcze nie było! 15 grudnia odbędzie się Konwój Świętego Mikołaja, czyli przejazd pojazdów przystrojonych w świąteczne dekoracje. Za wszystkim stoją Klub Motoryzacyjny Nagar oraz Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

- Od kilku lat organizujemy rozmaite zloty i parady pojazdów. Chcieliśmy więc zaproponować coś w naszym stylu, ale z okazji zbliżających się świąt – opowiada naszej redakcji Marek Walczak, prezes klubu.

Razem z kolegami wpadli na pomysł, aby zebrać jak najwięcej samochodów zabytkowych i unikatowych, przyozdobić ją w świąteczne motywy i taką grupą ruszyć na miasto. – Aby dać mieszkańcom nieco radości i kolorytu w tym przedświątecznym okresie – dodaje nasz rozmówca.

Kolumnę aut będzie otwierać Fiat 126p (czyli popularny maluch), którego właścicielem jest Marek Półtorak, kolejny z członków klubu Nagar. – Udało nam się namówić do udziału burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i on zasiądzie obok mnie w pierwszym pojeździe i poprowadzi konwój – wyjaśnia M. Półtorak.

Pojazdy ruszą spod Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, następnie przejadą przez miasto i zaparkują na placu Bohaterów, gdzie zaplanowano finał imprezy na odbywającym się w tym miejscu Jarmarku Bożonarodzeniowym, organizowanym właśnie przez SMOK.

- Wypatrujcie nas na głównych ulicach Słubic. Następnie zabierzcie ze sobą dzieci, znajomych, dziadków, babcie i przybywajcie na plac Bohaterów. Z poufnych informacji od Mikołaja wiemy, że uszykował dla najmłodszych wiele niespodzianek. Nie możecie tego przegapić – zachęca Krzysztof Kozyra, kolejny z „głównodowodzących” całej imprezy.

Co ważne, do konwoju św. Mikołaja może dołączyć każdy. – Warunki są dwa. Należy udekorować swój pojazd i samemu mieć również przebranie świąteczne. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać ani rejestrować. Wystarczy przyjechać w dniu wydarzenia na miejsce zbiórki najpóźniej do godz. 16 – tłumaczy M. Walczak.

Program Konwoju Świętego Mikołaja (15 grudnia)

  • do godz. 16:00 - zbiórka pojazdów na parkingu między Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury a bankiem Santander
  • 16:20 - wyjazd kolumny udekorowanych pojazdów w kierunku pl. Bohaterów
  • 17:00 - przyjazd na pl. Bohaterów, finał wydarzenia, atrakcje dla dzieci
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.