Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Aktywny Kalendarz Adwentowy

1 grudnia  we Frankfurcie odbędzie się na uroczyste otwarcie Aktywnego Kalendarza Adwentowego 2023. Na mieszkańców z obu stron Odry czeka wiele atrakcji, w tym spotkanie z gościem z koła podbiegunowego.

Równo o godz. 16:30 na rynku przed ratuszem rozpocznie się ceremonia otwarcia kalendarza z jarmarkiem bożonarodzeniowym CityWEIHNACHT oraz specjalnym programem artystycznym.

- Dzieci ze Słubic i Frankfurtu zapraszamy do tego, aby przyniosły lampiony i wzięły udział w paradzie świateł przez centrum miasta. Towarzyszyć im będą mażoretki z orkiestry Fanfarengarde – zachęca A. Szcześniewicz ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji.

O godz. 18.00 nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą René Wilke i burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak otworzą tegoroczny cykl wydarzeń w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego i powitają gościa honorowego z koła podbiegunowego, który przemówi do obecnych za pośrednictwem transmisji na żywo.

- Włodarze opowiedzą o swoich życzeniach świątecznych, a listy z życzeniami zostaną wysłane pocztą mikołajową. Dzieci z Dwumiasta mogą również przynieść w tym dniu swoje listy do Mikołaja, będzie wiele niespodzianek i wspólne świętowanie – dodaje A. Szcześniewicz.

Inauguracja to dopiero początek. A okresie od 1 do 24 grudnia rozmaite podmioty – organizacje, instytucje, fundacje i stowarzyszenia – przygotowały aż 47 wydarzeń po obu stronach Odry. Warto zajrzeć do programu i wybrać coś dla siebie. Tym bardziej, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Aktywny Kalendarz Adwentowy 2023 - PROGRAM

Warto zajrzeć

Projekt "Aktywny Kalendarz Adwentowy Frankfurt nad Odrą - Słubice 2023" jest wspierany przez Fundusz Małych Projektów (KPF) Euroregionu Pro Europa Viadrina - Mittlere Oder e. V. w ramach programu współpracy INTERREG V A Brandenburgia - Polska 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.