Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Aktywny Kalendarz Adwentowy

Aktywny Kalendarz Adwentowy to już świąteczna tradycja Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Nie inaczej będzie i w tym roku, a z okazji 15-lecia tej inicjatywy, przygotowano aż 47 rozmaitych wydarzeń po obu stronach Odry.

W tym roku otwarcie kalendarza zaplanowano 1 grudnia po niemieckiej stronie, a konkretnie na frankfurckim rynku. Inauguracja rozpocznie się o godz. 16:30 i będzie połączona z jarmarkiem bożonarodzeniowym CityWEIHNACHT oraz specjalnym programem artystycznym.

Równo o godz. 18:00 włodarze obu miasta - René Wilke i Mariusz Olejniczak - dokonają uroczystego otwarcia. Nowością będzie połączenie na żywo z wyjątkowym gościem prosto z… koła podbiegunowego.

- Dzieci z Dwumiasta mogą również przynieść w tym dniu swoje listy do Mikołaja, będzie wiele niespodzianek i wspólne świętowanie. Zachęcamy także do przyniesienia lampionów i wzięcia udziału w paradzie świateł przez centrum miasta – opowiada Aneta Szcześniewicz ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji, jedna z koordynatorek kalendarza.

A co czeka nas w kolejnych dniach? - Oferta jest tak różnorodna, że z pewnością każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Każdego dnia będą odbywać się rozmaite wydarzenia i spotkania, przygotowujące nas do zbliżających się świąt – zapewnia nasza rozmówczyni.

Można tu wymienić m.in. polsko-niemiecki koncert adwentowy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej, który odbędzie się 12 grudnia, czy jarmark bożonarodzeniowy w Słubicach, który zaplanowano w dniach 15-16 grudnia (w trakcie odbędzie się m.in. przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju).

Z kolei 20 grudnia organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd w Kościele Mariackim. Nie zabraknie oczywiście Preludium Bożonarodzeniowego, które tym razem odbędzie się po niemieckiej stronie, w Forum Kleista (19 grudnia).

Wiele z tych aktywności będzie dedykowanych dzieciom. Z ciekawszych propozycji warto wymienić choćby przedstawienie o „Królewnie Snieżce” (20 grudnia), czytanie polskich i niemieckich książek w bibliotece miejskiej we Frankfurcie (7 grudnia), rodzinne zabawy na słubickim lodowisku (11 grudnia) czy świąteczne warsztaty z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum.

Zwieńczeniem Aktywnego Kalendarza Adwentowego będzie tradycyjna pasterka, która odbędzie się 24 grudnia w Kościele Ducha Świętego w Słubicach.

Rozmaite podmioty – organizacje, instytucje, fundacje i stowarzyszenia – przygotowały aż 47 wydarzeń po obu stronach Odry. Warto zajrzeć do programu i wybrać coś dla siebie. Tym bardziej, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Aktywny Kalendarz Adwentowy 2023 - PROGRAM

Warto zajrzeć

Projekt "Aktywny Kalendarz Adwentowy Frankfurt nad Odrą - Słubice 2023" jest wspierany przez Fundusz Małych Projektów (KPF) Euroregionu Pro Europa Viadrina - Mittlere Oder e. V. w ramach programu współpracy INTERREG V A Brandenburgia - Polska 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.