Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Performens "Serce Europy"

Narodowe Święto Niepodległości w Słubicach po raz kolejny uświetniły występy Studia Tańca Bohema, które przygotowało performens patriotyczny na placu Bohaterów. Zobaczcie jak było.

Tą swoistą opowieść o Polsce wyreżyserował Henryk Lechelt. Tanecznym pokazom w wykonaniu jego podopiecznych towarzyszyły muzyczne dźwięki przygotowane przez grupę lokalnych artystów pod wodzą Piotra Tamborskiego.

Jak twierdzą sami twórcy, „Serce Europy” to sztuka o miłości, ciężarze historii i przebaczaniu. O demokracji, która nie może nikogo wykluczać ani istnieć bez akceptacji różnorodności.

- Mam serce biało-czerwone, ku słońcu twarz zwróconą, skrzydła orła na plecach. Lecę! Mam duszę białą, wolną, żar w niej, jak w słowach poetów, uświęconą krwią ojców, biało-czerwoną – śpiewali artyści.

- Naiwny realizm, atawistyczne relikty, egoizm, próżność, zarozumiałość to pokuszenia. Nie może być demokracji bez istnienia świadomości i akceptacji wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych części – usłyszeliśmy w narracji.

Na zakończenie występów głos zabrał burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. - W dzisiejszych czasach coraz częściej widzimy, że niepodległość, którą dziś świętujemy, nie jest dana raz na zawsze. Dlatego musimy zrobić wszystko, by to serce Europy biło jak najdłużej, jak najlepiej i jak najgłośniej – powiedział do zgromadzonych.

Na widzów przedstawienia oprócz artystycznych wrażeń czekały też ciepłe napoje oraz poczęstunek.

Jak było? Zapraszamy na fotorelację przygotowaną przez Dorotę Musiałowską z zespołu DB TEAM.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.