Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Nocne zwiedzanie miejscowości powiatu słubickiego przyciąga coraz więcej chętnych. W miniony weekend odbyły się kolejne spacery, tym razem w Słubicach i Ośnie Lubuskim. 

Najpierw odbyło się zwiedzanie Słubic. 1 września wszyscy chętni zebrali się pod Collegium Polonicum i pod przewodnictwem pomysłodawcy Damiana Utrackiego przeszli wałem przeciwpowodziowym w stronę stadionu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród gości byli m.in. wicestarosta Robert Włodek i sekretarz gminy Cybinka Sebastian Łukaszewicz. Łącznie z propozycji nocnego spaceru skorzystało ponad 60 osób.

- Po drodze omawialiśmy wybrane elementy historii miasta i oglądane obiekty. Gościem spaceru był regionalista Roland Semik, który podzielił się z nami ciekawą wiedzą, za co dziękujemy – powiedział naszej redakcji D. Utracki. Na zakończenie odbyło się integracyjne ognisko.

 Następnego dnia zwiedzanie przeniosło się do Ośna Lubuskiego. Frekwencja dopisała jeszcze bardziej – na miejsce zbiórki stawiło się blisko 80 osób. Tym razem w rolę przewodników wcielili się burmistrz Stanisław Kozłowski oraz proboszcz Piotr Grabowski.

- Podczas spaceru uczestnicy zwiedzili i wysłuchali historii dotyczących. m.in. ratusza, kościoła św. Jakuba, murów miejskich wraz z systemem obronnym, kaplicy św. Gertrudy, wzgórz Meriana oraz wieży D. Eckarta – wylicza D. Utracki.

Kolejne i ostatnie dwa zwiedzania zaplanowano w najbliższy weekend. 8 września będzie to Rzepin (zbiórka o 20:00 przed MDK), a 9 września Górzyca (zbiórka o 20:00 przed Urzędem Gminy).

Jak było na nocnych spacerach w Słubicach i Ośnie Lubuskim? Możecie przekonać się oglądając poniższą galerię. Autorami zdjęć są M. Jakubowski, S. Łukaszewicz, D. Utracki, Ł. Pielak, I. Stachowiak.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.