Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koncert

Gratka dla miłośników muzyki symfonicznej. 17 czerwca we Frankfurcie nad Odrą wystąpi Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna Ukrainy „Słobożański” z Charkowa pod batutą niemiecko-ukraińskiego dyrygenta Igora Budinsteina. 

Koncert jest częścią festiwalu „Brandenburgische Sommerkonzerte”, czyli „Letnie Koncerty Brandenburskie”. Festiwal ten już od 30 lat prezentuje rozmaite koncerty kameralne i symfoniczne w Berlinie i Brandenburgii, a od zeszłego roku także w Polsce.

W tym roku jednym z gości festiwalu będzie Orkiestra „Słobożański”, która na Europejskim Festiwalu Muzycznym w Kopenhadze (1994) została uznana za najlepszą młodzieżową orkiestrę symfoniczną w Europie. Za znaczący wkład w rozwój kultury ukraińskiej i wysoki profesjonalizm w 2008 r. otrzymała status akademickiego zespołu wykonawczego. Obecnie w orkiestrze pracują młodzi muzycy z całej Ukrainy. Wielu z nich jest laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów. Do wybuchu wojny zespół regularnie uczestniczył w różnych imprezach okolicznościowych, krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych oraz konkursach.

Orkiestra wystąpi 17 czerwca o godz. 17:00 w Hali Koncertowej im. Carla Philippa Emanuela Bacha we Frankfurcie nad Odrą.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz ofiar powodzi, powstałej w wyniku wysadzenia zapory w Nowej Kachowce. 

Bilety są dostępne na stronie: www.ticketmaster.de.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.brandenburgische-sommerkonzerte.org.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.