Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Narracje o miastach podzielonych w Europie Środkowej

7 czerwca biblioteka Collegium Polonicum zaprasza na prezentację monografii „Narracje o miastach podzielonych w Europie Środkowej”. Będzie też okazja do dyskusji z autorkami - Kamillą Dolińską i Elżbietą Opiłowską.

Monografia jest wynikiem projektu badawczego (De/Re)Konstruowanie granic — narracje i imaginacje o miastach podzielonych w Europie Środkowej w perspektywie porównawczej.

Jako przedmiot eksploracji autorki wybrały dwa miasta podzielone – Cieszyn/Czeski Cieszyn na polsko-czeskim i Słubice/Frankfurt n. Odrą na polsko-niemieckim pograniczu.

W centrum ich dociekań znalazł się proces de-/re-konstruowania granic, zarówno tych terytorialno-politycznych, jak i społecznych, kreowanych w dyskursach, praktykach społecznych czy projektach ideowych. By opisać ten proces wsłuchały się w opowieści mieszkańców, miejskich elit oraz samego miasta, które – określając rzecz metaforycznie – również o sobie opowiada.

Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca o godz. 18;00 w bibliotece Collegium Polonicum. Wstęp wolny.

Moderatorem dyskusji będzie Dagmara Jajeśniak-Quast (Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.