Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Konkurs plastyczny „Wyciszcie się!

Centrum Misyjne Winnica z Frankfurtu nad Odrą zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Wyciszcie się!”. Świat atakuje nas wieloma bodźcami. Jaki jest wasz sposób na wyciszenie?

Centrum Misyjne Winnica to polskojęzyczna społeczność chrześcijańska, która niedługo będzie obchodziła drugą rocznicę swojego powstania. – Jesteśmy miejscem, w którym wspólnie poznajemy Boga, miejscem otwartym na ludzi i na ich potrzeby – mówi J. Kopczyńska. Dodaje, że członkowie wspólnoty mają wiele pomysłów na to, jak w przystępny sposób opowiadać o swojej wierze. Jednym z nich jest właśnie konkurs plastyczny.

O konkursie

- W naszym zabieganym świecie, pełnym bodźców, obowiązków, trudno znaleźć czas, żeby pomyśleć na przykład o tym, co tak naprawdę jest dla nas w życiu ważne. Czego chcemy od życia, czy jesteśmy szczęśliwi, a może brakuje nam wewnętrznego pokoju? – mówi Joanna Kopczyńska, przedstawicielka organizatora konkursu.

Do wyciszenia zachęca np. fragment Psalmu 46, który mówi "Wyciszcie się! Poznajcie, że ja jestem Bogiem." – Ten fragment mówi nam, że w ciszy można spotkać się z Bogiem, można z nim rozmawiać, przebywać sam na sam. On chce spotykać się z nami, nie tylko od święta, ale każdego dnia – przekonuje J. Kopczyńska.

Jak się wyciszyć? To właśnie jest tematem konkursu plastycznego. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i ich rodziców. Zadanie polega na stworzeniu plakatu w formacie A3, dowolną techniką plastyczną.

Nagrody

Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody.

  • Za I miejsce - Dzikie urodziny w lesie dla 10 osób (wartość 600 zł), impreza organizowana przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.
  • Za II miejsce - nocleg dla czterech osób w pensjonacie „Stary Młyn w Brzeźnicy” (wartość 560 zł).
  • Za III miejsce - wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem do Parku Narodowego Ujście Warty dla całej rodziny (wartość 300 zł), którą poprowadzi Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

Zgłoszenia

Zdjęcia prac należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 czerwca. W treści e-maila należy podać imię i nazwisko uczestnika (dziecka) oraz wiek.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 18 czerwca w siedzibie Centrum Misyjnego Winnica (adres: Lindenstraße 17, Frankfurt nad Odrą).

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie (POBIERZ).

winnica logo

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.