Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie z prof. Jerzym Jarniewiczem

Collegium Polonicum zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Jerzym Jarniewiczem. To laureat Nagrody Literackiej Nike 2022 za tomik „Mondo cane”, poeta, tłumacz i krytyk literacki.

- Nasz gość wygłosi miniwykład o zajmującym tytule „O skandalu, jakim jest przekład literatury”, a następnie będzie okazja do zadania mu pytań, nie tylko na temat procesu tłumaczenia, lecz także poezji i artystycznej drogi – informuje Tomasz Stefański z Collegium Polonicum.

Spotkanie odbędzie się 24 maja o godz. 17:00 w Bibliotece Collegium Polonicum. Poprowadzą je dr Małgorzata Szajbel-Keck i dr Agnieszka Zgrzywa. Wstęp wolny.

---

Jerzy Jarniewicz (ur. 1958) – poeta, tłumacz, krytyk literacki. Redaktor „Literatury na Świecie”. Autor książek poetyckich, krytycznoliterackich oraz licznych szkiców o współczesnej literaturze anglojęzycznej. Ostatnio wydał antologię Sześć poetek irlandzkich (2012), zbiór szkiców o przekładzie literackim Gościnność słowa (2012) oraz m.in. tomy wierszy Oranżada (2005), Makijaż (2009) i Na dzień dzisiejszy i chwilę obecną (2012), Woda na Marsie (2015) czy Puste noce (2017). Tłumaczył m.in. utwory Jamesa Joyce’a, Raymonda Carvera, Philipa Rotha, Johna Banville’a. Mieszka w Łodzi.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.