Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nowe koszulki dla orkiestry Fanfary Europy

Polsko-niemiecka orkiestra Fanfary Europy otrzymała od gminy Słubice 50 nowych koszulek. Młodzi muzycy będą w nich występować na koncertach promując ideę integracji i współpracy między Słubicami a Frankfurtu.

Fanfary Europy, czyli polsko-niemiecka dziecięca orkiestra dęta, gra we Frankfurcie nad Odrą oraz w Słubicach już od wielu lat. Składa się z dzieci polskiego i niemieckiego pochodzenia, które wspólnie biorą udział w licznych warsztatach, festiwalach i obozach muzycznych.

- Orkiestra jest jednym z ważnych elementów budowy dobrego sąsiedztwa naszych przygranicznych miast, integruje dzieci i edukuje je – podkreśla gmina Słubice.

Koszulki, w których dotychczas występowali młodzi muzycy, były już wysłużone, dlatego kierownictwo orkiestry zwróciło się do gminy Słubice z prośbą o zakup nowych strojów.

Gmina zakup sfinansowała, a duet prowadzący orkiestrę - Hans-Joerg Laurisch oraz Aleksandra Orłowska - odebrał koszulki osobiście z rąk burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka.

- Nowe stroje przysłużą się budowaniu pięknego wizerunku małych muzyków podczas ich występów. Cieszymy się z tego, że możemy mieć swój wkład w rozwój tak wspaniałej grupy - informuje gmina.

Pierwszy koncert w nowych koszulkach odbędzie się już 20 maja w Konzerthalle we Frankfurcie nad Odrą. Będzie to występ z okazji 50-lecia Fanfarów Europy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.