Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
II Słubicko-Frankfurcki Piknik Obywatelski

12 maja Słubice i Frankfurt nad Odrą zorganizowały wspólny Piknik Obywatelski. To była już druga edycja tego wydarzenia. Tym razem impreza odbyła się po polskiej stronie, na placu Sybiraków.

Tematem przewodnim pikniku była ekologia, dlatego dla wszystkich chętnych, szczególnie tych najmłodszych, przygotowano specjalne warsztaty z recyclingu i ogrodnictwa zero waste. Dzieci mogły też skorzystać z animacji oraz zabaw na dmuchanym zamku.

Ideą pikniku jest dzielenie się, dlatego mieszkańcy mogli przynieść własne potrawy i częstować nimi innych gości. Każdy mógł też skorzystać z potraw z grilla. Przy specjalnie przygotowanym stole zasiedli również nasi samorządowcy, wśród nich m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady Grzegorz Cholewczyński.

Warsztaty i gastronomia to nie wszystko. W trakcie pikniku był też czas na rozmowy o pomysłach na temat miejskiej zieleni i oczekiwaniach mieszkańców w tym zakresie. Była też mowa o projektach realizowanych w obu miastach.

Na piknik zajrzeliśmy z naszym obiektywem. Poniżej fotki (w tym również udostępnione przez gminę Słubice) oraz krótki filmik.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.