Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koncert Gospel Mass

12 maja w Collegium Polonicum odbędzie się koncert Gospel Mass. Na scenie zobaczymy plejadę lokalnych artystów, w tym chór Adoramus. Niewątpliwą atrakcją będzie udział nastoletniej gwiazdy muzyki pop Sary James.

Gospel Mass to kompozycja autorstwa Roberta Raya, która łączy w sobie tradycję łacińskich tekstów mszalnych z fragmentami ewangelii w języku angielskim. Całość utrzymana jest w nurcie muzyki gospel. Powstała ona w 1979 roku i na stałe zagościła w repertuarze chórów gospel oraz w kościołach protestanckich na całym świecie. W Słubicach jej wykonania podejmie się grono lokalnych artystów.

W pierwszej części koncertu wystąpią uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w prezentacjach wokalnych i instrumentalnych. W drugiej części młodzi muzycy dołączą do chóru Kameralnego Adoramus oraz pozostałych artystów, wśród których będą m.in. chór Eurythym oraz soliści: Monika Pończocha (fortepian), Marta Kasprzyk (harfa), Artur Mierzwiak (gitara basowa), Adam Dudzik (perkusja).

- Na scenie zobaczymy także Sarę James, która jest uczennicą uniwersyteckiego liceum. Wykona ona solo swoje utwory - przekazała naszej redakcji Barbara Weiser-Lada, jedna z inicjatorek koncertu i zarazem jego dyrygentka.

W rolę konferansjerów wcielą się Julia Judasz oraz Fabian Kraska, uczniowie ULO.

Bilety kosztują 50 zł i są do nabycia w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej w Słubicach przy l. Wojska Polskiego 142. Sekretariat szkoły jest czynny w dni robocze w godz. 8:00-12:00. Rezerwacja biletów pod numerem +48 790 679 205.

Koncert odbędzie się 12 maja o godzinie 19:00 w dużej auli Collegium Polonicum.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.