Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pola Woronowicz

Konkurs recytatorski „Ptasie trele” to jedno z najstarszych wydarzeń dla przedszkolaków organizowanych wspólnie przez Przedszkole Samorządowe nr 1 „Jarzębinka” oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Słubice. W tym roku impreza obchodziła jubileusz 20-lecia. Kto sięgnął po główną nagrodę, czyli Trelika?

Impreza odbyła się 28 kwietnia w bibliotecznym oddziale dla dzieci. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lat oraz 5-6 lat. Ich recytacje oceniało jury w składzie Ewa Chustecka, Anna Adamowicz oraz Renata Bac-Bohuszko. W tym roku motywem przewodnim konkursu było hasło „Wiosna, ach to Ty”.

Jak poradzili sobie mali recytatorzy? W pierwszej kat. wiekowej wyróżnienia otrzymali Helena Sworowska, Adam Czapłon oraz Luiza Bobrowicz, natomiast w drugiej Maja Nowak, Wiktoria Mieczkowską oraz Hanna Trzeciak. Główną nagrodę, czyli Trelika, otrzymała Pola Woronowicz z przedszkola Miś Uszatek. W konkursie wzięło udział łącznie 17 przedszkolaków. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy oraz torby z upominkami.

Dyplom otrzymał także… burmistrz Słubice Mariusz Olejniczak. – Burmistrz dołączył do grona recytatorów i otworzył konkurs deklamacją wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej, zbierając przy tym gromkie brawa – informuje gmina Słubice.

Goście i uczestnicy mogli podziwiać nie tylko same recytacje, ale również występy artystyczne. W oczekiwaniu na werdykt jury grupa przedszkolaków z Jarzębinki pod kierownictwem opiekunki Marzanny Ossowskiej zaprezentowała przygotowane przez siebie przedstawienie.

W związku z tym, że była to jubileuszowa edycja konkursu, nie zabrakło podsumowań i wspomnień. Dyrektorka Jarzębinki Jadwiga Grabowska podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym przez lata w organizację i wspieranie konkursu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.