Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zator – najlepsze miejsce na rodzinną zabawę

Zator – najlepsze miejsce na rodzinną zabawę

Jeszcze kilkanaście lat temu o istnieniu Zatora, niewielkiego miasta w województwie małopolskim, wiedzieli jego mieszkańcy i niewiele więcej osób. Kameralne, mogące poszczycić się długą historią, zamkiem oraz renomowanymi stawami rybnymi z ich największym przysmakiem, karpiem, było raczej miejscem tranzytowym, niż takim, w którym turyści zatrzymywali się na dłużej. Jednak w zaledwie kilka sezonów urosło do rangi małopolskiego centrum rozrywki. Wszystko za sprawą parku Zatorland (https://westerncamp.pl/ciekawe-miejsca-w-zatorze-park-rozrywki-zatorland-w-ramach-jednodniowej-wycieczki/) oraz znacznie większej Energylandii.

Dla kogo Energylandia – atrakcje dla dużych i małych

Energylandia jest Parkiem Roller Coasterów nr 1 w Europie. I to właśnie z osiągającymi ogromne prędkości i przeciążenia kolejkami kojarzone jest to miejsce. Strefa Ekstremalna oraz potężny Wooden Roller Coaster Zadra to wizytówki Parku. Nic więc dziwnego, że pojawia się on na liście „must see” wielbicieli adrenaliny i mocnych wrażeń. Największe roller coastery oraz inne ekstremalne atrakcje jak wahadła, młoty czy twistery, dostępne są przede wszystkim dla młodzieży i dorosłych, a dzieci mogą z nich korzystać dopiero od określonego wzrostu i w towarzystwie dorosłych. Czy to oznacza, że w Energylandii będą się nudzić? Nic z tych rzeczy!

Energylandia jest rodzinnym Parkiem Rozrywki więc tutejsze atrakcje, których oferta wciąż się poszerza przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Z myślą o najmłodszych, nawet dwulatkach powstała kolorowa Bajkolandia, a nieco większe maluchy będą zachwycone atrakcjami w Strefie Familijnej. Także w innych strefach, jak w strefie Aqualantis czy Smoczy Gród, przygotowano atrakcje, z których mogą skorzystać dzieci. Dla najmłodszych niezwykłe jest też samo poznawanie kolejnych stref Parku, pełnych niespodzianek, niezwykłych mieszkańców i postaci z pogranicza rzeczywistości i fantazji.

Energylandia atrakcje na rodzinny wyjazd

Gdy Energylandia staje się celem rodzinnych wyjazdów, można swobodnie dopasować program pobytu pod wiek i możliwości dzieci. Oczywiście na dawkę świetnej zabawy mogą liczyć też rodzice, a wyjazd z dziećmi nie musi ograniczyć się tylko do stref dla nich przeznaczonych. Podzielenie się na jakiś czas opieką, pozwoli rodzicom doświadczyć bardziej ekstremalnych wrażeń. Ze starszymi i wyższymi pociechami (od 120-130 cm wzrostu) można też wsiadać do części największych kolejek górskich. Tu jednak warto samodzielnie ocenić czy dziecko jest na taką zabawę gotowe i czy nie będzie się bało.

Z maluchami najlepiej odwiedzić Strefę Familijną oraz Bajkolandię. To dwie kolorowe, pełne magii i fantastycznych dekoracji krainy w Energylandii, gdzie dzieci mogą poczuć się jak przeniesione w świat bajki. Dominują tu karuzele, kolejki o mniejszej prędkości, tory do jazdy samochodzikami oraz wiele innych atrakcji.

Rodzina może też wspaniale spędzić czas w Największym w Polsce Parku Wodnym pod gołym niebem Water Park, składającym się z czterech stref z basenami, brodzikami, zjeżdżalniami i ślizgami oraz placami zabaw i torami spływów na pontonach. Tu także można odpocząć na leżakach po kilkugodzinnych szaleństwach. W upalne dni Water Park to doskonały pomysł na ochłodę.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)