Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
II Słubicko-Frankfurcki Piknik Obywatelski

Słubice i Frankfurt nad Odrą już po raz drugi organizują Słubicko-Frankfurcki Piknik Obywatelski. Tym razem impreza odbędzie się na placu Sybiraków. Tematem przewodnim wydarzenia będzie ekologia.

Warsztaty

Dla mieszkańców w każdym wieku będą przygotowane warsztaty ekologiczne prowadzone przez polskich i niemieckich ekspertów.

  1. „Ekologia na co dzień - co mogę zrobić na swoim balkonie, w swoim ogrodzie lub na placu zieleni przed swoim blokiem?”
    Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli przekonać się, że idea ogrodnictwa zero waste jest możliwa i całkiem prosta. Będzie możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do prowadzenia własnego ogródka czy zieleni na balkonie.
  2. Mój recykling - drugie życie dla przedmiotów”
    Stare lub zużyte przedmioty często uważa się za zbędne i szybko lądują w koszu. Tymczasem można w nie tchnąć nowe życie, zamieniając w coś wyjątkowego. W ramach tego warsztatu będzie można stworzyć domowe ozdoby z takich  właśnie odpadów. To zajęcia szczególnie dedykowane dla całych rodzin.

Dyskusja

Warsztaty to jednak nie wszystko. - Na pikniku nie zabraknie dyskusji o pomysłach i oczekiwaniach mieszkańców na temat zieleni w naszym Dwumieście – opowiada Beata Bielecka, rzecznik prasowy gminy Słubice.

Uczestnicy pikniku jako pierwsi będą mogli zapoznać się z wynikami ankiety obywatelskiej, która dotyczyła pomysłów zebranych na pierwszym pikniku we wrześniu 2022 roku. Będzie też okazja posłuchać o innych projektach realizowanych w obu miastach.

Gastronomia

Goście pikniku będą mogli też liczyć na poczęstunek. Dla uczestników przygotowane zostaną potrawy z grilla, w tym również dania wegetariańskie. Na najmłodszych będą czekać lody i dmuchany zamek.

- W ramach integracji i wymiany doświadczeń kulinarnych prosimy o przyniesienie także własnych potraw, którymi chcielibyście się państwo podzielić z innymi uczestnikami. Będzie do tego przygotowany specjalny stół – zachęca B. Bielecka.

Data i miejsce

II Słubicko-Frankfurcki Piknik Obywatelski odbędzie się 12 maja w godz. 17:00-20:00 na placu Sybiraków w Słubicach. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiego Święta Sąsiadów.

II piknik

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.