Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Carmina Burana w Słubicach

250 artystów z Polski, Niemiec i Ukrainy weźmie udział w niezwykłym koncercie muzycznym pt. „Carmina Burana”. Na wydarzenie zapraszają wspólnie Słubickie Towarzystwo Muzyczne, Chór Adoramus oraz Karl Liebknecht Gymnasium z Frankfurtu. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Carmina Burana to kantata sceniczna Carla Orffa, oparta na średniowiecznym zbiorze pieśni (Codex buranus). W 1937 roku Orff dokonał wyboru części tekstów i skomponował na ich podstawie kantatę sceniczną, utwór na wielką orkiestrę, chóry i głosy solowe.

3 kraje i 250 artystów

Te niezwykłe dźwięki będziemy mogli usłyszeć już 22 kwietnia w Słubicach, podczas szykowanego z dużym rozmachem koncertu. - Na scenie zobaczymy aż 250 osób z 3 krajów (Polski, Niemiec i Ukrainy): 40 muzyków, 200 chórzystów i 10 tancerzy oraz aktorów – wylicza Marzena Słodownik, jedna z koordynatorek wydarzenia. Do naszego miasta przyjedzie ponownie Orkiestra Symfoników Bydgoskich. A wśród solistów pojawią się Barbara Tritt, Wojciech Kuczyński i Grzegorz Sobczak.

Za przygotowaniami do koncertu stoją Słubickie Towarzystwo Muzyczne, Chór Adoramus oraz Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie. - To wielkie wydarzenie artystyczne w samym centrum Europy, które jest impulsem do współpracy i nowej jakości trójstronnych kontaktów na pograniczu polsko-niemieckim – podkreśla szefowa STM Barbara Weiser-Lada, która będzie również dyrygentką koncertu.

Razem dla Ukrainy

Jednym z celów całego przedsięwzięcia jest włącznie w jego przygotowania obywateli i obywatelki Ukrainy. - Tak, aby współtworzyli i ubogacali naszą lokalną kulturę, przełamując stereotypy i uprzedzenia – dodaje B. Weiser-Lada. Jest jeszcze jeden dodatkowy, ale niezwykle ważny aspekt - koncert odbędzie się w 60. rocznicę polskiej premiery Carminy Burana.

Wsparcie i patronat

Organizacja wydarzenia na taką skalę była możliwa dzięki dofinansowaniu z linii projektowej „Mosty przyszłości. Polska i Niemcy dla Ukrainy” z przekazywanych przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Wsparcia finansowego udzielili także powiat słubicki oraz gmina Słubice.

Koncert Carmina Burana objęli swoim patronatem starosta słubicki oraz burmistrz Słubic. Jednym z patronów medialnym jest portal Słubice24.pl.

Termin i miejsce

Koncert odbędzie się 22 kwietnia o godz. 19:30 w auli Collegium Polonicum.

Bilety

Bilety w cenie 120 zł są do nabycia w Państwowej Szkole Muzycznej w Słubicach.
Rezerwacja: tel. +48 790 679 205.

Plakat Carmina Burana

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.