Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Krzysztof Zanussi

Gratka dla fanów kina. Do Słubic przyjedzie prof. Krzysztof Zanussi, jeden z najwybitniejszych reżyserów w historii polskiego kina. Najpierw odbędzie się spotkanie autorskie, a następnie projekcja filmu pt. „Iluminacja” w ramach cyklu kina konesera.

Filmy K. Zanussiego odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów.

Iluminacja to esej filmowy z 1972 roku, nakręcony na podstawie autorskiego scenariusza. Bohaterem filmu jest intelektualista Franciszek Retman, który poszukuje prawdy o życiu i śmierci – najpierw w nauce, następnie zaś w religii.

Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia o godz. 18:00 (spotkanie) i o godz. 19:00 (projekcja filmu). Miejsce: sala kinowa Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Bilety są do nabycia w kasie SMOK od pon. do pt.  w godz. 8:30-15:30 lub 30 minut przed spotkaniem (płatne tylko gotówką). Można je nabyć także na stronie: www.bilety24.pl.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.