Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Solomiia Kulchytska-Hanynets

Galeria Mała działająca przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza na wystawę pt. „Barwy”, na której swoje prace zaprezentuje Solomiia Kulchytska-Hanynets, malarka z Ukrainy.

Info o artystce

Solomiia Kulchytska-Hanynets pochodzi z Ukrainy. Urodziła się we Lwowie w 1967 roku, tam mieszkała i pracowała. Ukończyła Lwowską Narodową Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny Artystycznej (1991). Zajmowała się tkactwem ręcznym, wykonała serię gobelinów i mini gobelinów, część z nich znajduje się w prywatnych kolekcjach na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych. Pracowała w technice zimnego i gorącego batiku. W 1999 roku na zlecenie prywatnej Lwowskiej Fabryki Papieru i Wyrobów Białych „Biblos” opracowała serię kopert z wizerunkami Lwowa (Plac Rynek, Dworzec PKP, Opera , Pałac Potockich itp.). Później zaczęła poważnie studiować technikę mozaiki rzymskiej i w latach 1998-2017 wykonała kilkanaście paneli mozaikowych oraz ikon o tematyce sakralnej w kościołach obwodu lwowskiego i zakarpackiego. Ponadto zajmuje się sakralnym malarstwem monumentalnym. W 2016 roku zaczęła uprawiać malarstwo sztalugowe. Jest członkinią Narodowego Związku Artystów Ukrainy, sekcja monumentalna. Wojna przerwała jej działalność twórczą w rodzinnym kraju i przywiodła na pogranicze polsko - niemieckie do Słubic i Frankfurtu nad Odrą.

- Zapraszamy na wystawę, poznajmy jej historię i jej twórczość – zachęca Anna Panek-Kusz, kuratorka Galerii Małej. - Dla uwagi publiczności seria martwych natur przedstawiających rzeczy, które otaczają mnie na co dzień w moim życiu, rzeczy, które kocham - porcelanę, muszle, srebro i oczywiście kwiaty. Rzeczy, które są moim światem – napisała o wystawie Solomiia Kulchytska – Hanynets.

Gdzie i kiedy

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 marca o godz. 17:00 w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. 1 Maja 1. Wstęp wolny.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.