Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wystawa

Słubicka biblioteka to nie tylko regały z książkami. To także miejsce, gdzie można spotkać ciekawą sztukę. Obecnie w można tu podziwiać dwie fotograficzne wystawy stworzone pod egidą Galerii Okno. 

Pierwsza prezentuje fotografie, które posłużyły do zilustrowania kalendarza Galerii OKNO na 2021 rok. Na dwunastu stronicach tegorocznej edycji kalendarza można oglądać czarno-białe zdjęcia, które przedstawiają refleksje dotyczące współczesnego świata i zagrożeń dla naszej planety, wynikające z działalności człowieka.

Przedstawione fotografie to efekt pracy uczestników warsztatów w pracowni AKFA i mała AKFA, działającej przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Słubicach. Pomysłodawczynią kalendarza i prowadzącą spotkania fotograficzne jest Anna Panek-Kusz
– kuratorka galerii.

Druga wystawa to „Myślenie fotografią”. Przedstawia rozmowy za pomocą fotograficznego obrazowania. Zamiast wielu słów – fotografia, która ma wywoływać skojarzenia. Tak postały zdjęciowe „dialogi” bez słów.

Te prace powstały z kolei w ramach Akademii Fotografii i Multimediów lAbiRynT na autorskich warsztatach Anny Panek-Kusz.

Wystawy można oglądać w holu głównym oraz na pierwszym piętrze biblioteki w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.