Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koncert

11 listopada w kościele Ducha Świętego odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, której przewodniczył proboszcz ks. kan. Robert Węglewski, a kazanie wygłosił ks. Marcin Krechowicz.

Po nabożeństwie głos zabrał burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. - Spotkamy się dziś, aby pielęgnować pamięć. Pamięć o tym, że nie ma większej wartości dla narodu niż niepodległość. Nie są one nam dane raz na zawsze. Zadbajmy o nią wspólnie - mówił do zgromadzonych.

Kolejnym punktem programu był apel pamięci, który odczytał komendant Straży Miejskiej w Słubicach Wiesław Zackiewicz. Po nim przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą Polakom poległym w walce za niepodległość. Hołd oddali im przedstawiciele lokalnych władz i instytucji. Wartę honorową tradycyjnie pełnili harcerze. Całość prowadził mjr Dariusz Drążkowski.

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert pieśni i utworów patriotycznych, które dla słubiczan wykonali Katarzyna Jaracz (sopran), Tomasz Gust (fortepian) i Michał Kuśniak (skrzypce).

Poniżej wideo z fragmentami ich występu oraz fotorelacja z całej uroczystości.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.