Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kiss the Ground

Zespół GLOS - Globalna edukacja nad Odrą i Szprewą - zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego pt. „Kiss the Ground” (Ucałuj ziemię). Film prezentuje starania amerykańskich rolników, próbujących walczyć z erozją i wyjałowieniem gleby na swoich polach. 

Jak wyżywić rosnącą liczbę ludności bez dalszego niszczenia środowiska? Jak zachować lub odbudować różnorodność przyrodniczą i nie dopuścić do powtórzenia katastrof naturalnych? W jaki sposób mogą zaangażować się na tym obszarze mieszkańcy miast, którzy z rolnictwem mają niewiele wspólnego? I jaki wpływ ma jakość gleby na nasze zdrowie? Te zagadnienia zostaną omówione przez ekspertów występujących w filmie.

Po projekcji organizatorzy zapraszają do dyskusji na temat rolnictwa, jakości gleby i sytuacji w naszym regionie.

Wieczór filmowy odbędzie się 17 listopada o godz. 19:00 w klubie Mikado we Frankfurcie przy Franz-Mehring-Str. 20 (naprzeciwko kościoła, za Kauflandem). Wstęp od godz. 18:30.

Chętni proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona, wstęp wolny.

Film pokazywany jest po angielsku, z niemieckimi napisami. Osoby potrzebujące tłumaczenia proszone są o odpowiednią adnotację w przesyłanym zgłoszeniu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.