Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dzień Świętego Marcina

ARLE gGmbH, Parafia Ewangelicka z Frankfurtu - Lebus, Parafia Katolicka Świętego Krzyża we Frankfurcie, Spółdzielnia WOWI oraz Posiedzenie Handlarzy zapraszają wspólnie na Dzień Świętego Marcina, który odbędzie się 11 listopada. W programie m.in. kolorowa parada lampionów.

Wszystko zacznie się o godz. 16:00. Organizatorzy powitają wszystkich gości na placu przed ratuszem we Frankfurcie nad Odrą. Następnie wystąpi grupa taneczna "Bohema" ze Słubic. O godz. 16:30 orkiestra puzonów wprowadzi uczestników w nastrój magicznej parady lampionów, a do zgromadzonych dołączy św. Marcin na koniu. Marsz będzie kontynuowany z Placu Ratuszowego do kościoła Gertrudy i następnie wróci na Magistralę we Frankfurcie.

Od godziny 17.00 na zwiedzających czeka barwny program: chór Lebensfreude będzie spacerował z nastrojowymi piosenkami ze swojego repertuaru, a dla dzieci przewidziany jest quiz świętomarciński z niespodzianką.

Będzie się działo także w siedzibie cityTREFF bez granic (przy Slubicer Str. 8, niedaleko mostu), w której w godz. 17:00-20:00 na dzieci i dorosłych będą czekać rysownicy. Artyści stworzą wymarzony rysunek na życzenie każdego z gości.

„Ilustracje krainy marzeń” to wydarzenie odbywające się w ramach współpracy z Festiwalem Książki Ilustrowanej. Program dopełni szeroki wybór jedzenia i napojów, a sklepy będą otwarte do godziny 19:30.

ZOBACZ PROGRAM RAMOWY

---

Projekt „Rozmowy w witrynach Dwumiasta - ilustracje krainy marzeń” dofinansowany jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

EU

[ogłoszenie]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.