Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Porozumie

Do ekipy organizującej Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT dołączył kolejny partner. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury podpisano porozumienie z Messe und Veranstaltungs z Frankfurtu, spółką która zarządza m.in. Kleist Forum.

23 czerwca w SMOK-u zostało podpisane porozumienie partnerskie w ramach współpracy polsko-niemieckiej przy organizacji Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT. Do tej pory jego organizacją zajmował się właśnie SMOK i stowarzyszenie Słubfurt. Dołączył do nich trzeci partner, którym jest Messe und Veranstaltungs GmbH Frankfurt (Oder).

- To kolejny krok w naszej już długoletniej współpracy nad festiwalem. To bardzo nowatorskie rozwiązanie, mamy w tym momencie trzech partnerów - podkreśla Przemysław Karg, dyrektor SMOK-a.

Przypomnijmy, lAbiRynT to transgraniczny festiwal sztuki współczesnej, który od 11 lat odbywa się w różnych miejscach Słubic, Frankfurtu i nie tylko. To trzy dni “zanurzenia w sztuce”, podróży poprzez miejsca i wystawy.

W tym roku festiwal odbędzie się w od 22 do 24 października. Wystawy, instalacje, sztuka dźwiękowa, performance, prezentacje, wykłady i spotkania z ponad 80 artystami z Polski, Niemiec i innych krajów odbywać się będą się po obu stronach polsko-niemieckiej granicy w 13 różnych lokalizacjach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.