Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biblioteka CP

Biblioteka Collegium Polonicum służy nie tylko studentom i wykładowcom, z jej zbiorów mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Od 10 maja w swoje gościnne progi zaprasza także czytelnia, zamknięta wcześniej z powodu pandemicznych obostrzeń.

W bibliotece CP czytelnicy mogą korzystać z ponad 70 tys. tytułów z dziedzin wiedzy reprezentowanych w Collegium Polonicum, czyli polonistyki, germanistyki, prawa, historii, socjologii, ekonomii oraz studiów nad cyfryzacją. - Zbiory biblioteki obejmują również atrakcyjną kolekcję beletrystyki polskiej i europejskiej, w tym stale uzupełniane nowości z zakresu polskiej literatury współczesnej - dodaje Ewa Bielewicz-Polakowska z Colpolu.

Dodatkowo, komputery, znajdujące się w czytelni, umożliwiają dostęp do baz danych oraz literatury elektronicznej z biblioteki Viadriny. Jako jednostka afiliowana przy FamilySearch biblioteka CP zapewnia również rozszerzony dostęp do źródeł genealogicznych zebranych na tym portalu.

Zarejestrowani użytkownicy nadal mogą korzystać z usługi „zamów skan” oraz zamawiać książki do szybkiego wypożyczenia bez wchodzenia do czytelni.

Czytelnia biblioteki CP jest czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9-16 oraz w środy w godz. 12-19.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.