Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
WOŚP

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podał tegoroczny wynik zbiórki. A jest on ponownie rekordowy. WOŚP zebrała w całym kraju 210 813 830, 10 zł. Do tego swoją cegiełkę dołożyły Słubice. Sztab w SMOKU podliczył zbiórkę na 163.959,16 zł. To o ponad 24 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

Tegoroczny finał WOŚP odbył się 31 stycznia, był jednak inny niż poprzednie, ponieważ odbywał się w reżimie sanitarnym, związanym z pandemią koronawirusa. Nie zmieniła się jednak hojność Polaków. Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej poinformował, że ostateczny wynik tegorocznej zbiórki to 210 813 830 złotych i 10 groszy.

Na wynik rekordowej zbiórki złożyły się wpłaty do puszek, które wyniosły ponad 75 583 135 zł, wpłaty elektroniczne w wysokości ponad 133 870 715 zł, dary rzeczowe (np. sprzęt od firm medycznych), którego wartość wyniosła ponad 1 359 979 zł. Co ciekawe, wpłaty internetowe to aż 64 proc. całej zbiórki.

Również sztab w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury podsumował lokalną zbiórkę. Finałowa “letnia zadyma w środku zimy” odbywała się na pl. Bohaterów (ZOBACZ) i w SMOK-u (ZOBACZ).

W tym roku konto WOŚP z naszego regionu zasiliło dokładnie 163.959,16 zł. Nie jest to rekord (w roku ubiegłym było to 184 tys. zł), jednak sztabowcy ze SMOK-a przyznają, że tak dobrego wyniku się nie spodziewali. - Uważamy, że jest to piękna kwota, której zdecydowanie się nie spodziewaliśmy! Dziękujemy Wszystkim osobom, które nas wsparły i były zaangażowane w realizację tego wydarzenia! Jesteście Wielcy - napisali w podziękowaniu na swojej stronie.

Wszystkim grającym dla orkiestry podziękował także Jurek Owsiak. - Ogromny ukłon w kierunku tych dzielnych ludzi, od bardzo małych Polaków po bardzo dorosłych Polaków, którzy są po tej dobrej stronie mocy i są razem z nami, którzy tworzą społeczeństwo bez focha, z uśmiechem - powiedział szef WOŚP. Podał również, że kolejny, trzydziesty już finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 r.

Przypomnijmy, że w tym roku orkiestra zbierała na zakup urządzeń dla oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.