Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Agnieszka Zgrzywa

Po raz kolejny przekonujemy się, że w Słubicach nie brakuje muzykujących i wrażliwych dusz artystycznych. Do naszej redakcji dotarło nagranie utworu pt. „Bohaterowie Remarque'a” w wykonaniu Agnieszki Zgrzywy.

„Bohaterowie Remarque'a” to tytuł piosenki napisanej w 1983 roku wspólnie przez Jerzego Wasowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Utwór długo czekał na swoją wykonawczynię – w 1993 roku zaśpiewała go zwyciężczyni XIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej, krakowianka Katarzyna Jamróz.

Własną interpretację tej nastrojowej piosenki, w czwartą rocznicę śmierci mistrza Młynarskiego, opublikowała w internecie słubiczanka Agnieszka Zgrzywa, śpiewająca pod pseudonimem MI-JA Aga.

Choć premiera klipu miała miejsce 15 marca 2021 roku, to utwór został nagrany w Studio SMOK znacznie wcześniej, bo w 2019 roku. Wykonawczyni akompaniowali Jacek Fałdyna (saksofon) i Piotr Tamborski (klawisze). Ten ostatni zajął się także masteringiem.

- Mam nadzieję, że Mistrz - patrzący z nieba - wybaczy mi spersonalizowanie tekstu, tj. trzy świadome odstępstwa od oryginału. Wielkie ukłony dla pani Katarzyny Jamróz, której interpretację mam ciągle w pamięci - napisała A. Zgrzywa w komentarzu do utworu. Jest ona również autorką filmu i zdjęć ilustrujących utwór.

Posłuchajcie i obejrzyjcie.

Agnieszka Zgrzywa to absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (polonistyka). W 2007 roku obroniła pracę doktorską o poezji K. K. Baczyńskiego. Ma na swoim koncie dwie wydane książki: „Stanisław Grochowiak” oraz „Poeta i baśń. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”. Jest pracownikiem naukowym Collegium Polonicum w Słubicach. Oprócz literatury i poezji jej wielką pasją jest właśnie muzyka.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.