Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pro Arte

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury kolejny raz był organizatorem eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE. Tym razem, ze względu na obostrzenia, uczestnicy nie pojawili się na scenie, a przesłali nagrania swoich występów. Kto okazał się najlepszy i będzie reprezentował nasz powiat na szczeblu wojewódzkim? 

Konkurs Recytatorski PRO ARTE realizowany przez zielonogórskie Regionalne Centrum Animacji Kultury od lat cieszy się sporym zainteresowaniem młodych adeptów sceny. Nie raz odwiedzaliśmy go z naszym redakcyjnym obiektywem. W tym roku jednak eliminacje powiatowe odbywają się inaczej niż zazwyczaj. Konkurs ma formułę online.

Uczestnicy przygotowali nagrania swoich scenicznych występów. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na klasy szkół podstawowych: I-III, IV-V i VI-VIII. Do SMOK-a przesłanych zostało 21 nagrań. Oceniała je rada artystyczna w składzie: Maria Dokowicz, Anna Adamowicz i Henryk Lechelt.

Zgodnie z ich decyzją, wśród najmłodszych najlepiej recytowali: Iga Kusz, Kinga Brzozowska i Patryk Edward Gawdzik. Wśród najstarszych najlepiej oceniono recytacje w wykonaniu Alicji Sterma i Korneli Michałek. To oni będą reprezentować powiat słubicki na Finale Wojewódzkim konkursu.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Antoni Krzych, Hanna Wilk, Urszula Kaliska i Nicola Konat (w I kat. wiekowej) oraz Emilia Kusz (w III kat. wiekowej).

Finał kat. I odbędzie się 24 marca w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, a finaliści kat. III spotkają się 23 marca w Żagańskim Pałacu Kultury.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.