Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Preludium Bożonarodzeniowe 2020

Choć pandemia pokrzyżowała niejedne plany, dobra wiadomość jest taka, że również w tym roku będzie można obejrzeć Preludium Bożonarodzeniowe. Tyle tylko, że nie na żywo, ale na szklanym ekranie.

Preludium Bożonarodzeniowe ma swoją wierną widownię. Co roku lokalni artyści przygotowują się do tego, aby wprowadzić mieszkańców Słubic i Frankfurtu w świąteczny nastrój. W tym roku odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy. Nie tylko z tego powodu inna niż wszystkie poprzednie.

Na przeszkodzie, aby odbyła się jak zawsze na żywo, z udziałem publiczności, stanęła pandemia i obowiązujące obostrzenia. Jednak artyści skupieni wokół Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, który odpowiada za organizację całego przedsięwzięcia, nie poddali się. - Szykujemy dla was coś pięknego i magicznego! – zapowiadali w internecie.

Przez ostatniego tygodnie przygotowywali się do jubileuszowego preludium, powstawały układy choreograficzne i aranżacje piosenek, odbywały się liczne próby i nagrania. Łącznie wzięło w nich udział ponad 100 artystów ze Słubic i Frankfurtu.

Jaki czeka nas końcowy efekt? - Preludium będzie barwnym spektaklem z udziałem lokalnych muzyków, wokalistów, aktorów i tancerzy. Podczas koncertu widzowie usłyszą pastorałki i piosenki świąteczne, a także utwory autorskie, przygotowane specjalnie na tę okazję. Zobaczą etiudy teatralne i choreograficzne. A wszystko w pięknych świątecznych sceneriach Słubic i Frankfurtu - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Preludium Bożonarodzeniowe, w tym roku pod tytułem „Opowieść wigilijna bez granic”, będzie można obejrzeć 24 grudnia o godz. 20.00. Transmisja odbędzie się na profilu SMOK-a na Facebooku oraz na antenie telewizji HTS.

Podczas nagrań towarzyszyliśmy artystom z naszym obiektywem. Poniżej kilka fotek.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.