Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
TransVOCALE

Znamy już termin tegorocznego festiwalu TransVOCALE. Tematem przewodnim będzie motyw „Solidarności” - tej, która powstała w Polsce 40 lat temu, i tej, która odżyła między ludźmi w czasie pandemii. Już w listopadzie na mieszkańców Słubic i Frankfurtu czeka muzyczna podróż po kartach historii i po całym świecie.

To już 17. odsłona festiwalu transVOCALE, czyli muzycznej piątej pory roku na pograniczu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się od 19 do 21 listopada. Spotykają się na niej muzycy nie tylko z Polski i z Niemiec, ale również z różnych zakątków świata. Jak podkreślają organizaotrzy, to "muzyczny, różnorodny tygiel kultur".

Tegorocznym motywem przewodnim będzie „Solidarność”. Ruch, który powstał w Polsce 40 lat temu, doprowadził do pierwszych częściowo wolnych wyborów w 1989 roku i stał się największym wolnym związkiem zawodowym w całym bloku wschodnim. Ale „solidarność” ma i bliższe nam oblicze. Wartości związane z solidarnością odżyły w obliczu pandemii, kiedy ograniczenia, blokady, zagrożenie sprawiły, że ludzie zaczęli jednoczyć się i sobie pomagać.

Do tych wartości odwoływać się będzie pierwszy, inauguracyjny koncert, który odbędzie się w Hali Targowej nr 1 we Frankfurcie (Messegelände Messering 3) 19 listopada o godz. 19.30.

Drugi dzień festiwalu będzie poświęcony Polsce. Dzień trzeci to muzyczna podróż po całym świecie.

Tradycyjnie już poszczególne koncerty będą odbywać się w różnych lokalizacjach – m.in. Forum Kleista, Hali Koncertowej we Frankfurcie oraz Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Szczegółowy program poznamy niebawem.

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.