Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku ma szczególne znaczenie. „Moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją” – podkreśla UNESCO, która ustanowiła to święto. Słubicka biblioteka zaprasza do udziału w spotkaniu autorskim z Szymonem Jadczakiem – oczywiście online. 

Jadczak

Idea dnia książki wywodzi się z Katalonii, pierwszy raz zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: m.in. śmierci Cervantesa, a także urodzin i śmierci Szekspira. Dlatego w 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Książka dobra na kwarantannę

W tym roku UNESCO szczególnie zachęca do czytania książek i uruchamiania wyobraźni, ponieważ pomaga to ograniczać poczucie osamotnienia podczas kwarantanny.

„Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności” – podkreśla UNESCO na swojej stronie internetowej.

Szymon Jadczak online

W obchody dnia książki włącza się również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach. W tym roku inaczej niż zwykle – ponieważ, zgodnie z obowiązującymi nakazami, jest zamknięta.

Ale ekipa biblioteki gorąco zachęca do czytania w domach. Oraz do udziału w spotkaniach z autorami książek w Internecie.

23 kwietnia w godz. 18-19.30 będzie można wziąć udział w wideoczacie z Szymonem Jadczakiem, dziennikarzem śledczym, autorem książki "Wisła w ogniu - jak bandyci ukradli Wisłę Kraków", który jest laureatem nagrody Grand Press.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/238324700558229

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.