Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Choć Jerzyki na Wielkanoc nie mogły zaśpiewać w kościele, zrobiły to w domach! Każdy z członków scholi nagrał piosenkę „Prawdziwie nie ma go tu” zespołu niemaGOtu, a z nagrań powstał teledysk. Zobaczcie i posłuchajcie!

Jerzyki

Pomysłodawczynią wspólnego teledysku jest Monika Jakuszewicz, liderka Jerzyków. - Na początku Wielkiego Tygodnia, kiedy w normalnych warunkach nasza schola pracuje na najwyższych obrotach, by razem uczestniczyć w Triduum Paschalnym, zrobiło mi się bardzo smutno, że w tym czasie nie możemy być razem – opowiada M. Jakuszewicz.

Dlatego namówiła młodych artystów do tego, aby każdy w swoim domu wykonał i zarejestrował telefonem piosenkę zespołu niemaGOtu „Prawdziwie nie ma go tu”. Wybór nieprzypadkowy, bo ten utwór mówi właśnie o zmartwychwstaniu. I tak – bez wychodzenia z domów – udało się nagrać piosenkę na Wielkanoc.

Jak wyjaśnia M. Jakuszewicz, cover powstał po pierwsze po to, by poczuć, że mimo tego trudnego czasu Jerzyki są cały czas razem i mogą coś wspólnie zrobić. Po drugie, żeby pokazać radość ze zmartwychwstania. I po trzecie - żeby sprawić sobie i innym wielką radość.

Nagranie miało premierę 12 kwietnia na kanale You Tube parafii pw. NMP królowej Polski w Słubicach. Montażem zajął się nasz redakcyjny kolega Tomasz Jakuszewicz, który od lat wspiera również scholę swoim muzycznym talentem.

- Prawdziwie nie ma go tu, wstał jak zapowiedział, alleluja! – śpiewają radośnie Jerzyki.  Zobaczcie i posłuchajcie sami!

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.