Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Mamy w Słubicach sporo talentów scenicznych! Recytatorzy ze szkół podstawowych prezentowali swoje umiejętności podczas powiatowego etapu Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Najlepsi będą rywalizować w finale wojewódzkim. 

Pro Arte

Lubuski Konkurs Recytatorski jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, który w całym województwie realizuje Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry.

SMOK gospodarzem eliminacji

Powiatowe eliminacje na naszym terenie odbyły się 18 lutego w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jak co roku, nie brakowało odważnych, którzy postanowili zaprezentować na scenie przygotowane przez siebie utwory. W tym roku młodzi recytatorzy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe, wg klas: 1-3, 4-5 i 6-8.

Występujących oceniało jury w składzie: Kinga Rosińska z RCAK, Arkadiusz Porada (aktor z Theater des Lachens) i Renata Bac ze słubickiej biblioteki.

Pochwały i konstruktywna krytyka

Gratulujemy wszystkim. Wasze interpretacje były przepiękne – powiedziała do występujących K. Rosińska. R. Bac wyjaśniła, czym kierowało się jury, dokonując oceny. - Szczególną uwagę zwracaliśmy na interpretację, opanowanie utworu, a także ruch, gest, ważny był również dobór repertuaru – podkreśliła.

Jury

A. Porada podpowiadał młodym artystom, nad czym muszą jeszcze popracować. – Występując na scenie, szczególną uwagę należy zwrócić na wymowę. Niestety, większość uczestników ma problem z końcówkami, czyli ą i ę – podkreślił aktor. Ale także gorąco podziękował im za to, że poświęcili swój czas na spotkanie z literaturą. - Trzymajcie tak dalej! – życzył im z uśmiechem.

Kto najlepiej recytował?

W każdej z kategorii jury wskazało nominowanych, którzy pod koniec marca będą reprezentować powiat słubicki w finałach wojewódzkich. Przyznało także dodatkowe wyróżnienia.

Kategoria klasy 1-3

  • Nominacje: Zyta Nowicka, Tymoteusz Bodziacki, Iga Kusz.
  • Wyróżnienia: Kaja Szulc, Natalia Stradowska.

Kategoria klasy 4-5

  • Nominacje: Jagoda Walkowiak, Aida Haniewicz.
  • Wyróżnienia: Lena Majewska.

Kategoria klasy 6-8

  • Nominacje: Amelia Kościukiewicz, Emilia Kusz, Klaudiusz Paprocki, Michał Wojtkiewicz.
  • Wyróżnienia: Dominik Mól, Stanisław Szewieliński.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz obejrzenia filmu z fragmentami występów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.