Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Galeria Mała otwiera swoje wnętrza także artystów amatorów. Już niebawem zobaczymy w niej prace słubickiego fotografa Dariusza Olechno. Jego wystawa nosi tytuł „69/50”i składa się z nietypowych portretów - namalowanych światłem i cieniem.

olechno wystawa

Kim jest Dariusz Olechno? To fotograf amator, który swoją przygodę fotograficzną rozpoczął jeszcze w szkole średniej. Od tej pory fotografia jest jego hobby.

W 2015 roku dołączył do grupy AKFA (Amatorska Komórka Fotografii Artystycznej), działającej przy Galerii OKNO w słubickim SMOK-u i zaczął uprawiać także fotografię artystyczną. Są tego efekty: jego prace prezentowane były m.in. na festiwalu lAbiRynT w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą (praca zbiorowa) oraz na wystawach w Czechach i Słowacji.

Przed nim pierwsza indywidualna wystawa. Składa się z portretów grupy osób skupionych wokół jednego wydarzenia, jednak są to obrazy nierzeczywiste, przedstawione w bielach i czerniach.

- Czernie i biele w post produkcji, oraz światło i cień zastosowane podczas tworzenia prac, w nawiązaniu do tegoż wydarzenia, pokazują tylko część egzystencji bohaterów. Nie została w nich przedstawiona pełna osobowość, lecz wycinek ich istnienia - czytamy w opisie wydarzenia.

Jesteście ciekawi, czy uda się rozpoznać bohaterów portretów? Zapraszamy na wernisaż. Wstęp wolny.

Termin: 19.12.2019, godz. 18. Miejsce: Galeria Mała, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.