Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata: Carnegie Hall, Hollywood Bowl czy opery w Tokio – a niedługo będzie można jej posłuchać w Kleist Forum. Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu transVOCALE jest Anna Maria Jopek - artystka, która od lat podąża własną, muzyczną drogą, nie ulegając modzie ani kompromisom.

anna maria_jopek

To jedna z polskich wokalistek jazzowych, której głos jest rozpoznawalny niemal na całym świecie. Anna Maria Jopek jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu, studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku.

Jest trzecim pokoleniem śpiewaków w rodzinie. Po raz pierwszy wystąpiła na wielkiej scenie jako wokalistka podczas festiwalu „Słowiański Bazar” na Białorusi w roku 1995. W 1997 reprezentowała Polskę w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji piosenką „Ale jestem” - i zajęła 11 miejsce.

Od tego czasu nagrywa i koncertuje na całym świecie. Występowała z takimi muzykami jak Pat Metheny, Bobby McFerrin czy Nigel Kennedy. A w 2016 roku zaśpiewała w duecie ze Stingiem przebój „Fragile” podczas noworocznego koncertu telewizyjnego.

Jak podkreślają krytycy, Anna Maria Jopek od lat podąża własną muzyczną drogą, konsekwentnie budując swoją markę i będąc wierną swemu własnemu stylowi. - Może ciężko mnie określić, bo bardziej niż „czystość” stylu pociągało mnie zawsze doświadczanie, próbowanie, rozwój. Zawsze wolałam być raczej głosem niż piosenką – powiedziała artystka w jednym z wywiadów.

A jej hipnotyzujący głos brzmi np. tak…Koncert w ramach festiwalu transVOCALE odbędzie się 22 listopada (piątek) o godz. 19.30 w Kleist Forum.

Bilety na wszystkie koncerty można kupić w SMOK-u. Karnet na cały festiwal kosztuje 140 zł, bilet na piątek – 80 zł (w tym koncert Anny Marii Jopek i Urszuli Dudziak).

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: www.transvocale.eu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.