Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tegoroczny Europejski Festiwal Piosenki Autorskiej transVOCALE rozpocznie się od autorskiej propozycji lokalnych artystów – koncertu „A mury runą”. Będzie to podróż do czasów przemian 30 lat temu, kiedy upadła przysłowiowa „żelazna kurtyna” i mur berliński.

transVOCALE

Co śpiewano w Polsce i w Niemczech w niespokojnych latach 80-tych? Są takie piosenki, które znali i nucili pewnie wszyscy, jak np. „Autobiografia” Perfektu, „Mój jest ten kawałek podłogi” Mr. Zoob, utwory Grzegorza Ciechowskiego, Martyny Jakubowicz czy Lombardu… Z takich właśnie muzycznych symboli będzie składał się koncert inaugurujący tegoroczne transVOCALE.

W tą sentymentalną podróż zabiorą widzów polscy i niemieccy artyści, którzy już od września spotykają się na próbach w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Koncert nosi symboliczny tytuł: „A mury runą – Und die Mauern werden fallen”.

- Nasze widowisko to wir wspomnień i artystyczna uczta z udziałem lokalnych artystów: muzyków, tancerzy, aktorów - zapowiadają organizatorzy. A kogo konkretnie zobaczymy na scenie? Będą to chociażby wokalistka Edyta Kręgiel czy raper Abel. Koncert ma być wzbogacony o etiudy aktorskie i teatralne. Będzie mu towarzyszyć również wystawa w Kleist Forum.

Wstęp na koncert jest darmowy, jednak warunkiem jest wcześniejsze odebranie wejściówki w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Termin: 21.11.2019, godz. 19.30-21.00. Miejsce: Kleist Forum, Frankfurt nad Odrą.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.