Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycja SKA REGGAE PUNK fest. Impreza odbędzie się 9 listopada w klubie Prowincja. Gwiazdą wieczoru będzie legendarna formacja „Cała Góra Barwinków”. Na scenie zobaczymy także „Naukę o Gównie” oraz zespół „Amarena”.

ska fest_2019

Poniżej informacja o artystach (materiały organizatora).

Cała Góra BarwinkówCGB działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1998. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Grupa ma na koncie pięć płyt długogrających. Ostatnia z nich – ‚Sposoby‘ ukazała się w 2018 roku.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy teŜ w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”.

Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, czego wyrazem czwarte miejscu w plebiscycie pisma ‘Free Colours’ na najlepszą płytę roku. Tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii ‘Piosenka roku’. Dotarła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Drugi singiel z tej płyty - ‘Tracę czas’ - gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki. Kolejne płyty – ‚Kocham kłopoty‘ (2010) i ‚Beat 2 Meet U‘ (2013) - ugruntowały pozycję grupy na krajowym rynku muzycznym.

W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu "X Factor" w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie blisko 1000 występów w kraju i za granicą.

Skład: Kuba Kaczmarek – bas/śpiew, Kulej – klawisze, Jakub Syguda – perkusja, Artur Wilk – gitara, Karol Ryś – puzon, Maciek Mazurek – saksofon, Daniel Michoń – trąbka, Adrian Puta – realizator zespołu.

Nauka o GównieKapela powstała i zadebiutowała w 1987 roku. Zespół został założony przez Bunta (Piotra Giglewicza) i jego brata Mariusza (Mariusza Giglewicza). Zespół koncertował w kilkunastu miejscach w kraju. W 1992 roku wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie na małej scenie m.in zagrali utwór we własnej interpretacji „Janek Wiśniewski padł”; 1995 zagrał na WOŚP.

Przez kilka lat wydawali własny zin pt. DUPA JASIU (wyszło sześć numerów w kilkuset egzemplarzach). W 1996 zespół zawiesił działalność wraz z wydaniem oficjalnej kasety video działań zespołu z lat 1992-1996. Pod koniec października 2016 roku, na swojej oficjalnej stronie na facebooku, zespół ogłosił swoją reaktywację.... która potrwała do początku roku 2018. Po niespełna rocznej przerwie Nauka o Gównie znów się reaktywowała ciesząc koncertami liczną rzeszę swoich fanów.

AmarenaZespół nie znający granic, najtrafniej określany jako progresywny punk. Najważniejsze dla nas jest tak zwane sprzężenie zwrotne między muzyką którą gramy i energia którą promieniujemy, a bananami na twarzach ludzi stojących naprzeciwko. 4000 BPM czy breakdownowe zakończenia punkowych kawałków to nic nowego.

Skład zespołu: gitara/wokal - Krzysztof Pyrdoł, bas/wokal - Krzysztof Trajdos, perkusja - Aleksander Adamczak.

---

Bilety są dostępne w cenie 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu. Impreza odbędzie się 9 listopada, początek o godz. 19:00.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.