Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Cały dzień w dźwiękach muzyki, z muzyką i o muzyce – tak minął podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach 1 października. Słuchali, tworzyli własne melodie, wzięli udział w quizie… I już wiedzą, jak ważna i potrzebna jest muzyka.

dzien muzyki_1

Międzynarodowy Dzień Muzyki został ustanowiony w 1975 roku przez Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady UNESCO, który był również wirtuozem skrzypiec i dyrygentem.

Pamiętali o nim uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach. Tego dnia czekało na nich wiele muzycznych atrakcji. Jakich? Po pierwsze, mogli posłuchać muzyki, granej na żywo. Zadbali o to profesjonalni muzycy, którzy wyczarowywali dźwięki z gitary i akordeonu.

Uczniowie słuchali, a potem rozmawiali o muzyce. Mieli również okazję sami stworzyć własne melodie i zagrać na instrumentach. A także sprawdzić swoje wiadomości w quizie muzycznym.

dzien muzyki_2

Za przygotowanie muzycznego święta odpowiedzialne były nauczycielki: Agnieszka Niewińska -Lew, Beata Cichecka-Nowak i Małgorzata Żyszkiewicz. Wszystkie cieszą się z końcowego efektu.

- Cel tego dnia został osiągnięty. Udało nam się zwrócić uwagę młodzieży na wartości, ważność i miejsce jakie zajmuje w naszym życiu muzyka – podsumowali organizatorzy.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.