Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Filharmonia frankfurcka rozpoczyna kolejny sezon artystyczny. 20 września zapraszamy na pierwszy z koncertów. Na scenie zobaczymy m.in. polską sopranistkę Marcelinę Beucher w towarzystwie Brandenburskiej Orkiestry Państwowej.

marcelina koncert
Na pierwszym koncercie wystąpi m.in. Marcelina Beucher

Nie ma takiej ciemności, której nie mogłoby pokonać światło. Tym przesłaniem Brandenburska Orkiestra Państwowa otworzy sezon artystyczny poświęcony tym razem tematowi "Wojna i Pokój". Koncerty tego sezonu będą spojrzeniem 75 lat po zwycięstwie nad Trzecią Rzeszą na rany, które pozostawiła po sobie wojna, pokazując, w jaki sposób muzyka może pomóc w przywracaniu jaśniejszych dni po mroku przeszłości.

Koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny odbędzie się z udziałem polskiej sopranistki Marceliny Beucher, a wśród prezentowanych utworów usłyszymy dzieło polskiego kompozytora – fragment III Symfonii Góreckiego. Dzieło powstało pod wpływem słów wyrytych na ścianie więziennej celi przez Helenę Błażusiak: "Mamo, nie płacz, nie. Niebios Przeczysta Królowo, Ty zawsze wspieraj mnie. Zdrowaś Mario". Dziewczyna została schwytana 25 września 1944 przez Niemców w Schronisku na Lubaniu i więziona przez gestapo w zakopiańskim więzieniu.

Artyści
  • Marcelina Beucher, sopran
  • Wielki Chór Singakademie Frankfurt (Oder)
  • Chór kameralny Adoramus Słubice
  • Brandenburska Orkiestra Państwowa Frankfurt
  • Dyrygent: Jörg-Peter Weigle
Program
  • Bohuslav Martinů: "Lidice" muzyka żałobna na orkiestrę
  • Henryk Mikołaj Górecki: III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” op. 36 – II Lento e largo
  • Franz Schubert: IV Symfonia c-moll D 417 "Tragiczna"
  • Francis Poulenc: Gloria FP 177 na sopran, chór i orkiestrę
Na wszystkie koncerty Brandenburskiej Orkiestry Państwowej w kasie SMOK dostępne są czeki koncertowe w cenie 20 zł. Czek można wymienić na bilet we frankfurckiej filharmonii, godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Termin: 20.09.2019, godz. 19:30. Miejsce: Filharmonia "Carla Philippa Emanuela Bacha", Lebuser Mauerstraße 4, Frankfurt. MAPA
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.