Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak brzmi marimba? Mogli się o tym przekonać ci, którzy 15 września wybrali się do kościoła NMP Królowej Polski w Słubicach. Na tym instrumencie zagrał dla nich Kamil Karmelita.

Kamil Karmelita

Marimba w wersji używanej przez klasycznych perkusistów to instrument o bardzo dużych możliwościach barwowych i dynamicznych. Pozwala na wirtuozerskie popisy, która są przyjmowane z dużym aplauzem przez publiczność sal koncertowych.

Taki właśnie popis dał Kamil Karmelita, młody, ale niezwykle utalentowany i ceniony muzyk. Jego umiejętności przyszło obejrzeć całkiem spore grono słubiczan. Zaprezentował im utwory autorstwa m.in. J. S. Bacha, A. Piazzoli, P. Cheung, K. Miyake.

- Pierwszy raz słyszę tej instrument na żywo. W murach kościoła brzmi fantastycznie, nie wiedziałem, że jest tu taka dobra akustyka – powiedział naszemu reporterowi jeden z widzów.

To nie był jedyny występ Kamila Karmelity. Przedsmak niedzielnego koncertu dał dwa dni wcześniej w słubickim ogólniaku, gdzie zagrał dla uczniów tej szkoły. Oba koncerty poprowadził Piotr Janoś – pierwszy nauczyciel K. Karmelity, aktualnie nauczający muzyki właśnie w LO w Słubicach.

- Zorganizowaliśmy ten występ, aby umożliwić naszym uczniom kontakt z muzyką graną na mało znanym instrumencie – marimbie. Było przepięknie i… cicho jak makiem zasiał – opowiada Dorota Rutka, jedna z nauczycielek.

Dla muzyka występ w Słubicach był ważny z jeszcze jednego powodu. Za kilki dni jedzie do Włoch, aby wziąć udział w prestiżowym konkursie. Utwory, które zaprezentował podczas koncertu, były właśnie tymi konkursowymi.

Fragmenty jego gry zarejestrowaliśmy naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej materiał (zdjęcia z LO udostępnione przez Dorotę Rutkę).Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.