Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uczniowie SP 1, Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół Technicznych postanowili uczcić 15. rocznicę przystąpienia Polski do UE przygotowując wystawę pt. „Znani i lubiani bohaterowie literaccy lub filmowi z krajów Unii Europejskiej”. W Galerii Małej w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się jej wernisaż.

postacie eu_bg

Maj to miesiąc szczególnie związany z Unią Europejską. A dodatkowo, w tym roku przypada 15. rocznica przystąpienia Polski do wspólnoty. Dlatego właśnie uczniowie trzech słubickich szkół: SP nr 1, Gimnazjum nr 1 i ZST przygotowali wystawę poświęconą kulturze państw Europy, a dokładniej – znanym i lubianym bohaterom literackim lub filmowym krajów UE. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem Agnieszki Umińskiej i Jacka Opolskiego.

- Dzięki tej wystawie chcemy przypomnieć zwiedzającym o ich ulubionych bohaterach i krajach, z których pochodzą oraz zachęcić do czytania i poznawania starych, jak i nowych książek dla dzieci – mówią organizatorzy wystawy. I podkreślają, że dzięki książkom nie tylko wzbogacamy zasób słownictwa, ale uczymy się już od najmłodszych lat np. poprawnego zachowania.

A pierwszymi książkami, po jakie sięgamy (jakie czytają dzieciom rodzice), są bajki i baśnie. - Postacie, których losy opisuje autor podzielić można na złych i dobrych, pracowitych i leniwych. Każda baśń zawiera morał, który ma uświadomić dziecku, że zło nie popłaca. Tak więc tych nieposłusznych i złych spotyka kara, a dobro zawsze zwycięża – przypominają organizatorzy.

Chcecie przypomnieć sobie ulubione postacie z dzieciństwa? Wpadnijcie na wystawę. Wstęp jest wolny.

Termin: 9.05.2019, godz. 13:00. Miejsce: Galeria Mała, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.