Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tematem kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była pozycja „Króliki Pana Boga” autorstwa Grzegorza Kozery. Uczestniczki rozmawiały o trójce bohaterów, który losy poplątała wojna… W planach jest już kolejne spotkanie.

dkk wojenne

Kres wojny nie oznaczał końca koszmaru tych, którzy ją przeżyli. Opowiada o tym m.in. Grzegorz Kozera w książce pt. „Króliki Pana Boga”. 24 kwietnia w Bibliotece Miasta i Gminy Słubice właśnie o tej książce dyskutowały klubowiczki z DKK.

O czym jest ta książka? Autor na podstawie trojga bohaterów przedstawia wojenne losy tysięcy ludzi. Trójka bohaterów doświadczyła traumatycznych przeżyć, zanim skończyła się wojenna zawierucha. W drodze do domu niby są wolni, a jednak wciąż odczuwają strach i niepewność jutra. Klubowiczki z DKK zachęcają, żeby sięgnąć po tę książkę i przekonać się, jak kończy się ich długa podróż.

- Jest to powieść przepełniona ogromną dawką emocji. Jednak pomimo przerażającej treści, czyta się lekko. To zasługa bardzo dobrego warsztatu literackiego autora. Gorąco polecamy – namawia Małgorzata Dobosz, moderator DKK.

M. Dobosz zaprasza również do udziału w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Jego tematem będzie książka Magdaleny Witkiewicz  "Pracownia dobrych myśli".

- Spotkania DKK mają otwarty charakter – są dla wszystkich, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach – wyjaśnia M. Dobosz. Nie trzeba koniecznie przeczytać książki, o której będzie mowa. Wstęp jest wolny.

Termin: 29.06.2019, godz. 15. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, oddział dla dorosłych.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.