Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Scena w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury gościła młodych wokalistów, którzy walczyli o nominacje w 24. edycji ogólnopolskiego konkursu piosenki „Wygraj Sukces”. Najlepsi będą reprezentować nasz rejon w kwalifikacjach regionalnych w Zielonej Górze. A może pojadą na ogólnopolski finał do Tarnobrzegu?

Wygraj sukces

Głównymi organizatorami konkursu „Wygraj Sukces” są Tarnobrzeski Dom Kultury i studio „PRO-MEDIA” z Tarnobrzegu. Udział mogą w nim wziąć soliści urodzeni w latach 2000-2012 (podzieleni na 4 kategorie wiekowe). Konkurs od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w ostatnim roku wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy osób. Jego laureatką jest m.in. słynna Marina Łuczenko.

Droga do udziału w wielkim finale, który odbędzie się we wrześniu w Tarnobrzegu, rozpoczyna się od kwalifikacji wstępnych. Jedne z kilkudziesięciu, które odbywają się w całym kraju, miały miejsce 24 kwietnia w słubickim SMOK-u. Przyjechało na nie około 50 uczestników, nie tylko ze Słubic, ale również m.in. z Kostrzyna nad Odrą.

Młodzi wokaliści z zainteresowaniem słuchali swoich występów, doceniając kolegów i koleżanki gromkimi brawami. A w międzyczasie zajadali się… frytkami z Prowincji! Ich wokalne i sceniczne umiejętności oceniało jury w składzie: Katarzyna Leśniak, Katarzyna Penkala i Lilia Radkiewicz.

Na co jurorki zwracały szczególną uwagę? – Przede wszystkim ważna jest intonacja, czystość wykonania utworu, a także dobór repertuaru. Bierzemy pod uwagę także dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny, strój, ruch sceniczny, czyli to, co składa się na całość występu na scenie – wyjaśnia Anna Adamowicz, koordynatorka konkursu z ramienia SMOK-a.

Anna Adamowicz

Jury nie miało łatwego wyboru, ale ostatecznie postanowiło, że w etapie regionalnym nasz rejon będzie reprezentować 13 młodych wokalistów:
 1. Zofia Jankowska
 2. Emila Makuchowska 
 3. Gabriela Boryń
 4. Sara  Egwu-James
 5. Martyna Mierzwiak
 6. Pola  Płowiak
 7. Michał Szarafan
 8. Wiktoria Taracińska
 9. Agata Kowalczyk
 10. Natalia Mamet         
 11. Julia Radkiewicz       
 12. Julia Widła  
 13. Alicja Szachta
Jury przyznało również 13 wyróżnień, które otrzymali: Oliwia Kwiatkowska, Zofia Płowik, Zofia Żygielewicz, Kaja Gniecioszek, Oliwia Greszta, Maria Iwaszkiewicz, Aleksandra Orłowska, Iwona Maćkowiak, Magdalena Socha, Marta Boryń, Angelika Grolewska, Martyna Ptak, Milena Hetman.

Kwalifikacje regionalne odbędą się 24 maja w Zielonej Górze. Jest o co walczyć, bo nagrodą główną jest wyjazd do Eurodisnaylandu (dla zwycięzcy i opiekuna), a także cenne nagrody rzeczowe w poszczególnych kategoriach wiekowych. O szczegółach konkursu można przeczytać więcej na stronie wygrajsukces.com.pl.

Poniżej relacja przygotowana przez redakcję Słubice24 - materiał foto i wideo.Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.