Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dni Muzyki nad Odrą to festiwal znany wielbicielom muzyki z obu stron Odry. W tym roku odbywa się jego 54. edycja, a po raz 25. organizowana wspólnie z Filharmonią Zielonogórską. Na koncertowej mapie nie zabraknie również Słubic i Frankfurtu nad Odrą.

Dni Muzyki nad Odrą

Hasło tegorocznych Dni Muzyki nad Odrą brzmi „Tradycja i przełom”. - Zależy nam na budowie wspólnoty w rozumieniu europejskim przez dochowywanie wierności ważnym tradycjom, a jednocześnie przez odważny przełom i otwarcie na nowy kurs – podkreślają organizatorzy, Sabine Völker, dyrektor Zespołu Artystycznego, i Czesław Grabowski, dyrektor artystyczny festiwalu. A widzów zachęcają do „szperania” w programie i korzystania z licznych, muzycznych propozycji.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-22 marca w aż 13 miejscowościach - m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie, Nowej Soli czy Berlinie. Na tej mapie znalazły się również Słubice i sąsiedni Frankfurt nad Odrą. Co ciekawego będzie działo się u nas? Szczegóły poniżej.

Gramatyka miłości

5 marca o godz. 19.30 w Forum Kleista odbędzie się koncert pt. Gramatyka Miłości. Dominique Horwitz będzie czytał opowiadania Iwana Bunina, a Jourist Quartett zagra tanga koncertowe Efima Jourista. Kwartet zagra w składzie: Jakob Neubauer – bajan, Christian Schulz – gitara, Edouard Tachalow – skrzypce, Johannes Huth - kontrabas i kierownictwo artystyczne.

Bilety: 25 euro (normalne), 23 euro (ulgowe) do kupienia na www.muv-ffo.de.

Kameralnie w kościele

7 marca o godz. 19 w Kościele NMP Królowej Polski w Słubicach zagra Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją legendy polskiej batuty Agnieszki Duczmal. W programie koncertu kameralnego znajdą się utwory żywiołowe utwory doskonale odzwierciedlające motto tegorocznego festiwalu, czyli tradycję i przełom: Gioacchino Rossini – „Wilhelm Tell“, uwertura (finał), Gustav Holst – Suita Św. Pawła op. 29 nr 2, Lev Knipper – Radif, Suita w irańskim stylu, Astor Piazzolla – Cztery pory roku.

Bilety: 10 euro / 40 zł (normalne), 5 euro / 20 zł (ulgowe) do kupienia w SMOK-u lub przez stronę www.muv-ffo.de.

Koncert dla dzieci

7 marca w o godz. 9.30 i 11 w Teatrze Śmiechu we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się koncert dla dzieci „Kling-klang chochlik”. O godz. 9.30 koncert zostanie poprowadzony w j. niemieckim, a o godz. 11 w j. polskim. Na perkusjach zagrają Andreas Thiersch i Matthias Buchheim.

Bilety: 5 euro (normalny), 2 euro (ulgowy).

Muzyczna podróż w czasie

7 marca o godz. 19.30 w Muzeum Viadrina we Frankfurcie odbędzie się „Muzyczna podróż w czasie”. Na historycznych instrumentach muzycznych z Muzeum Viadrina i na nowych instrumentach Kwartet ConMot(t)o zagra m.in. utwory Michaela Praetoriusa, Johanna Hermanna Scheina, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Josefa Straussa, Janis Joplin i Beatlesów.

Bilety: 12 euro (normalny), 10 euro (ulgowy).

---

ZOBACZ CAŁY PROGRAM
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.