Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
28 października w klubie Witkacy odbędzie się wieczór autorski poezji Piotra Kiedrowicza pt. „Liryczne są chwile i nie tylko…”. Spotkanie zapowiada się interesująco, ponieważ w interpretację wierszy zaangażowała się grupa teatralna „Drewniane pudełko zwane wyobraźnią” i zespół „W tanie wino zaplątani”. Reżyserem spektaklu jest Barbara Druć.

Wieczór autorski poezji Piotra Kiedrowicza
Podczas spotkania będzie można porozmawiać z autorem na temat poezji, pisania wierszy oraz literackich inspiracji. Wydany tomik ilustrowany jest czarno-białymi rysunkami autorstwa znanego słubickiego rysownika Wojciecha Gładkiego, przyjaciela autora Wiktora Staszaka, córki Olgi Kiedrowicz, oraz Tomasza Piotra Świtalskiego, który zajął się również składem wydawnictwa i projektem okładki. Przy wyborze wierszy pomagała słubicka nauczycielka, polonistka Barbara Druć.

Jak mówi sam autor pisanie wierszy to jego ogromna pasja, która zaczęła się prawie 30 lat temu. Do tej pory pisałem głównie do szuflady i dla najbliższych - opowiada autor. - To właśnie oni namówili mnie do wydania wierszy i pokazaniu ich szerszemu gronu czytelników. Już teraz jestem mile zaskoczony pozytywną reakcją wielu ludzi, którzy do tej pory nie znali mnie od tej poetyckiej strony. Mam nadzieję, że moje wiersze spodobają się słubiczanom.

Ciekawostką jest fakt, że wydany tomik zawiera także tłumaczenie wierszy na język niemiecki. Tego trudnego zadania podjął się Maciej Rokita we współpracy z Krzysztofem Wojciechowskim, dyrektorem Collegrium Poloniucm w Słubicach.

Tomik to nie ostatnie literackie słowo Piotra Kiedrowicza, który oprócz wierszy pisze również... bajki dla dzieci! Autor nie ukrywa, że inspiracją do ich napisania było pojawienie się dwójki wnuków. Wydanie bajek planuje jeszcze pod koniec tego roku. Ozdobą ich mają być również ręcznie wykonane rysunki.

Wieczór autorski odbędzie się 28 października, o godzinie 20, w klubie Witkacy.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 trrrr 2009-10-30 08:59
Byl ktos? jak bylo?
#2 trrrr 2009-10-30 08:59
Byl ktos? jak bylo?
#3 ;) 2009-10-30 20:00
Było dużo ludzi, podobało się :-)
#4 ; 2009-10-30 20:00
Było dużo ludzi, podobało się :-)
#5 Jamii ;] 2009-11-07 13:01
Publika dopisała i była atmosfera.. Brawo dla wszystkich organizatorów i uczestników
#6 Jamii ; 2009-11-07 13:01
Publika dopisała i była atmosfera.. Brawo dla wszystkich organizatorów i uczestników

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.