Dziś rano odbyła się inauguracja "Dnia Europy" - imprezy promującej wartości europejskie i ponadnarodową integrację. Na moście granicznym spotkali się mieszkańcy i przedstawiciele władz Słubic i Frankfurtu nad Odrą.
Wszystko rozpoczęło się o godz. 9:00. Po okolicznościowych przemówieniach, na scenie pojawiły się zespoły artystyczne. Po występach wspólnie odśpiewano hymn europejski, a następnie wypuszczono w powietrze setki balonów.
Ciekawym wydarzeniem była próba bicia rekordu Guinnesa w zbudowaniu gwiazdy z możliwie największej liczby ludzi. Taka figura miała dodatkowo podkreślić znaczenie europejskiej integracji. Przybyli na uroczystość mieszkańcy ustawili się w kształcie gwiazdy, a tego czy udało się ustanowić nowy rekord, dowiemy się już niebawem (trwa weryfikacja).
Do końca dnia będą się odbywać różne atrakcje przygotowane przez organizacje i instytucje z obu stron Odry. Przypominamy program imprezy.
Warning: Attempt to read property "image_intro" on null in /home/klient.dhosting.pl/slubice24pl/wiosna.slubice24.pl/public_html/plugins/system/t4/themes/base/html/com_content/article/default.php on line 35
Warning: Attempt to read property "image_fulltext" on null in /home/klient.dhosting.pl/slubice24pl/wiosna.slubice24.pl/public_html/plugins/system/t4/themes/base/html/com_content/article/default.php on line 35
Inauguracja "Dnia Europy" na moście granicznym w Słubicach (foto)
- Kategoria: Aktualności