Do naszej redakcji dotarła smutna wiadomość. Nie żyje Piotr Kiedrowicz, trener lekkiej atletyki, nauczyciel, radny, działacz społeczny i sportowy, poeta. 

Był ojcem redaktora naczelnego naszego portalu Marcina Kiedrowicza. Razem z całym zespołem składamy naszemu koledze i jego rodzinie wyrazy głębokiego współczucia. Marcin ze swoimi bliskimi przygotowali oświadczenie, które poniżej załączamy.

Oświadczenie rodziny

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że nasz ukochany mąż, tata, brat, wujek, dziadek i teść, Piotr Kiedrowicz, nie żyje. Zmarł 26 lipca w wieku 66 lat, po ciężkiej chorobie, która zabrała go z tego świata zdecydowanie za szybko, zostawiając w nas ogromną pustkę i poczucie niesprawiedliwości.

Był niezwykle radosnym i pogodnym człowiekiem, zawsze chętnym do pomocy i otwartym na potrzeby innych. Był naszym mentorem i przyjacielem, niezłomnym „Chuckiem Norrisem”, który dawał oparcie i wytchnienie w trudnych momentach. Zarażał dobrocią, życzliwością i optymizmem.

Był bardzo zaangażowany w to, co robił – zarówno w działalności samorządowej, jako radny i społecznik, jak również w realizacji sportowej pasji i pracy z młodzieżą. Stanowił wzór dla swoich podopiecznych, którzy garściami czerpali z jego doświadczenia, odwdzięczając się setkami zdobytych medali i wartościowych wyników.

Zawsze powtarzał, że najważniejsze to być dobrym człowiekiem, a dobrym sportowcem można być przy okazji. Gorliwie wierzył, że Pan Bóg ma dla niego plan, a on go tylko wypełnia. Nawet w obliczu choroby pocieszał nas, że przyjmuje swój los z pokorą. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych – ale w jego przypadku będzie o to wyjątkowo trudno.

Wierzymy, że gdzieś tam teraz w niebiosach spaceruje ze stoperem w ręku w swoim ulubionym dresie i uśmiecha się do nas z góry. Prosimy wszystkich jego przyjaciół, znajomych, współpracowników i zawodników o modlitwę i dobre myśli. Informację o miejscu i dacie pogrzebu podamy niebawem.

Piotr Kiedrowicz

Urodził się w 1959 roku w Stargardzie i tam zaczął swoją przygodę ze sportem. Do Słubic przyjechał z rodziną w 1987 roku i podjął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 oraz trener Lubusza Słubice. Był wychowawcą kilku pokoleń słubiczan, a jego podopieczni mają na swoim koncie kilkadziesiąt medali mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, medale mistrzostw Europy i świata i wiele występów w biało-czerwonych barwach. Wielokrotnie był powoływany na trenera kadry województwa, był również szkoleniowcem kadry Polski w biegach. Za swoją działalność trzykrotnie został wybrany trenerem roku w plebiscycie Gazety Lubuskiej.

W młodości sam był uzdolnionym chodziarzem, rekordzistą i reprezentantem Polski, a plany wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie w 1980 roku pokrzyżowała mu kontuzja. W późniejszej karierze trenerskiej nie raz potrafił założyć sportowe buty i błysnąć formą. Do tej pory do niego należy najlepszy wynik w historii Słubic w biegu na 10 km wśród amatorów - 32:54. 

W latach 2002-2018 był nieprzerwanie wybierany przez mieszkańców do Rady Miejskiej w Słubicach, pełniąc również funkcję jej przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Dzięki jego zaangażowaniu powstały m.in. hala sportowa przy SP 1 w Słubicach i bieżnia tartanowa na stadionie obecnego Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Był także jednym z inicjatorów przyznawania stypendiów za osiągnięcia sportowe i naukowe dla najbardziej uzdolnionej młodzieży.

Był pomysłodawcą i organizatorem wielu imprez sportowych, takich jak Słubicka Liga Biegowa, Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic, Golicka Mila, Turniej Gwiazdeczek, Mikołajkowy Bieg Rodzinny, Test Coopera czy Dzień Kobiet na Sportowo. W 2015 roku założył Słubicką Akademię Biegową, dzięki której setkom osób pomógł rozwinąć przygodę z bieganiem i która stała się ukoronowaniem jego wieloletniej pracy. W 2022 roku został uhonorowany przez władze Słubic z okazji jubileuszu 50-lecia działalności w sporcie.

W wolnych chwilach poświęcał się literaturze i pisaniu. Wydał dwa tomiki z wierszami swojego autorstwa oraz dwie bajki dedykowane ukochanym wnukom. Zajmował się również dziennikarstwem. W przeszłości pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Słubickiej i Ziemi Słubickiej, był korespondentem Radia Zachód i Radia Plus. Współpracował także z portalem Słubice24.

---

Cześć jego pamięci!